Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Samsung Yayınlayacağı Güncelleme ile Galaxy Note 7’leri Kullanılamaz Hale Getirecek

Samsung Yayınlayacağı Güncelleme ile Galaxy Note 7’leri Kullanılamaz Hale Getirecek

Samsung’un Galaxy Note 7 phablet’inde sona yaklaşıldı: Şirket, yayınlayacağı güncelleme ile cihazı kullanılamaz hale getirecek. 

Galaxy Note 7, Samsung için son derece önemli bir cihaz olarak piyasaya sürülmüştü. Phablet piyasasında önemli bir yere sahip olan cihazın sahip olduğu özellikler sektörden olumlu geri dönüşler almış ve satışlar da istenilen düzeyde seyretmeye başlamıştı. Ancak, cihazların bataryalarındaki sorun sebebiyle Samsung geri çağırmalara başlamış, yenileme ya da para iadesi talep etmişti. Ancak ikinci dalga bataryalarda da sorun çıkması sebebiyle cihazın satışları durdurulmuştu.

Galaxy Note 7 bataryalarındaki sorun sebebiyle cihazlar alev alıp yanmaya ve hatta bazı vakalarda patlamaya sebebiyet veriyordu. Samsung, Galaxy Note 7’nin satışlarını durdurduktan sonra değişim ve iade işlemlerine devam ediyor. Bununla birlikte 19 Aralık’tan itibaren tüm sorunları elimine etmek için cihazları kullanılamaz hale getirecek.

Avustralya, Yeni Zelanda ve Kanada’da cihazların hücresel ağ ile olan bağlantısını kesmek için operatörlerle birlikte çalışan Samsung, ek olarak güncelleme yayınlayacak.

Amerika Birleşik Devletleri’nde satılan cihazlardan %93’ünün geri döndüğünü belirten Samsung, 19 Aralık’tan itibaren güncelleme ile cihazların şarj olmasını ve mobil cihaz olarak çalışmasını engelleyecek. Hala cihazını iade etmeyen kullanıcılara da “ivedilikle” cihazlarını kapatmalarını ve operatörleri ile iletişime geçmeleri tavsiye ediliyor.

Samsung, güncellemesini diğer ülkeler için de yayınlayacak.

İlgili İçerikler

ABD’de Mobil Ödeme Pazarı Bu Yıl 8,71 Milyar Dolara Ulaşacak

Zehra Öney

Huawei, Akıllı Saatinde Android Yerine Kendi İşletim Sistemini Kullandı

Zehra Öney

Alibaba Çin’deki Gelirlerinin Yüzde 75’ini Mobilden Elde Ediyor

Zehra Öney