Zehra Öney
Event Mobil ve Dijital Teknolojiler Trend Teknolojiler Yapay Zeka

Xiaomi, iPhone’dan Yüzde 30 Daha İnce Akıllı Televizyon Geliştirdi

Xiaomi, iPhone’den Yüzde 30 Daha İnce Akıllı Televizyon Geliştirdi

Xiaomi, Las Vegas’ta devam eden CES 2017 – Tüketici Elektroniği Fuarı’nda, yeni akıllı televizyonunu tanıttı.

2010 yılında kurulan ve özellikle cep telefonları ile Çin pazarında hızlı bir şekilde büyüyen Xiaomi, aradan geçen süre zarfında global piyasada da önemli bir yere geldi ve ürün gamını çeşitlendirdi.

Xiaomi, Las Vegas’ta devam eden Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (Consumer Electronics Show 2017 – CES 2017) yeni Mi TV’sini tanıttı. Mi TV 4 olarak isimlendirilen yeni akıllı televizyonun en önemli özelliği, inceliği. Sadece 4,9 mm inceliğinde olan Mi TV 4, iPhone 7’nin 7,1 mm olan inceliğine oranla %30 daha ince bir yapıya sahip.

45, 55 ve 65 inç olmak üzere 3 farklı ekran seçeneğine sahip olan Mi TV 4, yapay zekaya sahip işletim sistemi ve PatchWall kullanıcı arayüzüne sahip. Bu sayede kullanıcılara kişiselleştirilmiş öneriler sunacak. Bu özelliğin Çin dışında nasıl işleyeceğine dair henüz net bir açıklama yapılmadı.

Mi TV 4’ün bir başka önemli özelliği ise, güncellenebilir olması. Xiaomi, kullanıcılarına televizyonlarının ana kartlarını bağımsız olarak güncelleme imkanı sunacak, bu sayede TV donanımlarını zamanla güncellerken aynı ekranı daha uzun süre kullanabiliyor olacaklar.

Görsel: Anuj Bhatia – IndianExpress.com

İlgili İçerikler

Mobil Dünya Kongresi’nde Avrupa Komisyonundan Oettinger 5G Çalışmalarını Övdü

Zehra Öney

Sony Mobile Sadece 4 Pazara Odaklanacak

Zehra Öney

PayPal Üçüncü Çeyrek Gelirlerini Açıkladı

Zehra Öney