Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Anime Severlere Müjde: Amazon Özel Anime Yayın Hizmetine Başlıyor

Anime Severlere Müjde: Amazon Özel Anime Yayın Hizmetine Başlıyor

Dünya çapında pek çok takipçisi olan anime alanına giriş yapan Amazon, ayda 4,99 dolarlık yeni servisi Anime Strike’ı kullanıma sundu.

İlk ticari örnekleri 1917 yılında yayınlanmaya başlayan animeler, elle ya da bilgisayarla çizilen Japon animasyonları için kullanılan bir terim. Günümüzdeki karakteristiğine 1960’lı yıllarda kavuşan animelerin dünya çapında milyonlarca takipçisi bulunuyor.

Türkiye’de özellikle Pokémon ve daha önceki kuşaklarda Candy Candy (Şeker Kız Candy), Voltron (Voltran), Captain Tsubasa (Kaptan Tsubasa) sayesinde geniş kitlelere ulaşan animelerin, çok sıkı takipçileri de bulunuyor.

Animenin dünya çapındaki popülerliği söz konusu olduğunda Amazon da bu alanda yatırım yapmaya başladı ve kendi anime servisini kullanıma sundu: Anime Strike olarak isimlendirilen servisin aylık ücreti 4,99 dolar olarak açıklandı.

1000’den fazla animenin yer alacağı servisin en önemli özelliği, Amazon tarafından yaratılan ilk özel video servis kanalı olması. Bununla birlikte Amazon, yakın zamanda bu tür özel servisler sunmaya başlayacak.

Anime Strike’a üye olabilmek için kullanıcıların Amazon Prime üyesi de olması gerekiyor. Ek olarak kullanıcılar için ödeme yapmaya başlamadan önce 7 günlük bir deneme süresi de sunuluyor.

İlgili İçerikler

Geleneksel Sadakat Programınızı Mobil ile Uyumlu Hale Getirmek İçin İpuçları

Zehra Öney

Twitter, ABD Seçimlerinde Dezenformasyon Yapan 300.000 Tweet’i İşaretledi

Zehra Öney

LG, Hava Temizleyici Yüz Maskesini Tanıttı

Zehra Öney