Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Dünyadaki Tüm Videoların Ne Kadarı Mobil’den İzleniyor?

Dünyadaki Tüm Videoların Ne Kadarı Mobil'den İzleniyor?

Ooyala’nın yaptığı araştırmaya göre, 2016’nın dördüncü çeyreğinde tüm dünyadaki videoların %54’ü mobil cihazlardan izlendi.

Mobil cihazlar dijital dünyayı domine etmeye devam ediyor. Pek çok işlemi mobil cihazlarından yapan kullanıcılar, video izlemek için de mobil cihazlarını tercih ediyor.

Ooyala’nın yaptığı araştırmaya ve CED Magazine’de yayınlanan habere göre 2016’nın dördüncü çeyreğinde tüm dünyadaki videoların %54’ü mobil cihazlardan izlendi. Bu, geçen yıla göre %46’lık bir artış demek.

Bu oranın artması bekleniyor: Yine aynı haberde, şirketin, 2017’nin birinci çeyreğinde mobil video izlenme oranlarının %60’a çıkacağı tahminine de yer veriliyor.

On demand videolarda ise mobilin oranı daha da yükseliyor: Rapora göre, on demand video tüketiminde mobil cihazların tercih edilme oranı ortalama %58 düzeyinde.

Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’yı kapsayan EMEA bölgesi ise, mobil cihazların en çok tercih edildiği bölgelerde ilk sırada: EMEA bölgesinde on demand videoların %60’ı mobil cihazlardan izleniyor.

Siz video izlemek için hangi cihazı tercih ediyorsunuz?

İlgili İçerikler

İngiliz Kraliyet Ailesi Blippar ile Bir Arada

Zehra Öney

Bu Depoda İşlerin Üçte İkisini Robotlar Yapıyor

Zehra Öney

Apple, iPhone 13’ü 14 Eylül’de Tanıtacak

Zehra Öney