Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Medya Trend Teknolojiler Yapay Zeka

Sosyal Medya İçeriklerinizi Yapay Zekanın Yazmasını İster misiniz?

Sosyal Medya İçeriklerinizi Yapay Zekanın Yazmasını İster misiniz?

“Bu içerik yapay zeka tarafından yazılmıştır.” Yakın zamanda bu tür bilgilendirme notları ile pek çok yerde karşılaşacağız gibi görünüyor. Yapay zeka teknolojisinin yapabileceklerinin bir sınırı olmadığını daha önce yapay zeka tarafından bestelenen şarkıda görmüştük. Şimdi de yeni bir sosyal medya aracı yapay zekanın sunduğu avantajları kullanıyor.

San Francisco’da geliştirilen ve Pi olarak isimlendirilen yapay zekaya sahip sosyal medya aracı, içeriklerin etkileşim oranlarını, alabileceği beğeni ve paylaşımları tahmin edebiliyor. Daha da önemlisi, Pi, hangi içeriklerin daha iyi geri dönüş aldığını öğrenip içerik önerisinde bulunuyor, hatta içerik bile üretebiliyor.

Pi, içeriklerin etkileşim oranlarının az olacağını %85, ortalama ya da yüksek oranda etkileşim alacağını ise %80 oranında doğru tahmin edebiliyor.

Yakın zamanda yapay zeka tarafından çekilen filmler, yayınlanan kitap ya da albümler ve sosyal medya içerikleri ile daha çok karşılaşacağız. Siz bu olasılık hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili İçerikler

Google, Loon Şirketini Kapatıyor

Zehra Öney

“Çerez” Davası: Belçika Mahkemesi Facebook’a Üye Olmayanların Online Hareketleri İzlendiği için Facebook’a Ceza Kesti

Zehra Öney

2019’da Dikkat Çeken 7 LinkedIn İstatistiği

Zehra Öney