Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Medya

En Narsisistik Mobil Uygulama Hangisi?

En Narsisistik Mobil Uygulama Hangisi?

Yapılan araştırmaya göre Milenyum Kuşağı en çok Instagram’ı narsisistik buluyor…

İnternet hepimizin hayatının ayrılmaz bir parçası haline geldi, ancak özellikle gençler için çok daha fazla anlam ifade ediyor. Çünkü Milenyum Kuşağı internetle çocukken tanıştı ve Z Kuşağı ise internet dünyasının içinde doğdu. Bu sebeple Milenyum Kuşağı ve Z Kuşağı için internet çok daha vazgeçilmez bir araç. Peki gençler uygulamalara nasıl bakıyor?

ABD merkezli öğrenci kredi finansmanları için çözümler sunan LendEDU’nun yaptığı araştırmada gençler ilginç sorulara yanıt veriyor.

Yaklaşık 4000 katılımcı ile gerçekleştirilen araştırmada, Milenyum Kuşağının en “narsisistik” bulduğu uygulama, %60’dan fazla oranla Instagram. İkinci sırada Snapchat (%15), üçüncü sırada Twitter (%10’dan fazla) ve son sırada Facebook (%10) yer alıyor.

“Sizin gönderilerinizi beğenen kullanıcıların gönderilerini bilinçli olarak mı beğeniyorsunuz?” sorusuna katılımcıların %65’inden fazlası “Evet, konuşulmayan bir Instagram kuralı.” cevabını verirken %30’undan fazlası hayır cevabını vermiş.

“Yeterince beğeni alamadığı için Facebook ya da Instagram gönderisini silen birini tanıyor musunuz?” sorusuna ise katılımcıların %75’ten fazlası evet cevabını vermiş, hayır diyenlerin oranı ise %20’den fazla.

Siz böyle birini tanıyor musunuz?

İlgili İçerikler

Uber, Beklenenden Daha İyi Üç Aylık Gelir Raporu Yayınladı

Zehra Öney

Yahoo, Yeni Mesajlaşma Uygulaması Livetext’i Yayınladı

Zehra Öney

Apple Watch 3 Ülkede Daha Satışa Çıkmaya Hazırlanıyor

Zehra Öney