Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Start-up’lar Birinci Çeyrekte Ne Kadar Yatırım Aldı?

Start-up'lar Birinci Çeyrekte Ne Kadar Yatırım Aldı?

Teknoloji alanında faaliyet gösteren pek çok start-up şirket birinci çeyrekte 5 milyar dolar yatırım aldı.

Teknolojik gelişmelere paralel olarak pek çok yeni teknolojik girişim hayatımıza dahil oluyor. Günlük hayatımızda birkaç yıl öncesine kadar önemli değişiklikler oldu. Örneğin ticari taksiler yerine başka araç filolarından da araç çağırabiliyoruz, gittiğimiz şehirlerde oteller yerine orada yaşayan insanların evlerinde kalabiliyoruz. Örnekleri çoğaltmak mümkün.

Teknoloji şirketlerinin sahip oldukları potansiyel de sektörde pek çok şirketin diğer şirketlerce satın alınmasını beraberinde getiriyor. Ayrıca büyük yatırımcılar şirketlere de yatırım yapabiliyorlar.

Teknoloji girişimlerine (start-up) yapılan yatırımlar 2016 yılı boyunca azalma göstermişti. 2017’nin birinci çeyreğinde ise start-up’lara yapılan yatırımlar rekor artış gösterdi. Work-Bench, halka açıklanan yatırımları takip ediyor. Rapora göre 2017’nin birinci çeyreğinde 237 anlaşma kapsamında start-up’lara 5 milyar dolara yatırım yapıldı.

En çok yatırımın yapıldığı eyaletler ise şu şekilde sıralanıyor: California, Massachusetts, New York, Utah ve Washington.

İlgili İçerikler

Cep Telefonuyla Cilt Kanserini Kontrol Eden SkinVision 3,4 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Zehra Öney

Borsada İşlem Görmeye Başlayan Line, 1,1 Milyar Dolar Topladı

Zehra Öney

Shake Shack Mobil Uygulama Üzerinden Sipariş Almaya Başladı

Zehra Öney