Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Start-up’lar Birinci Çeyrekte Ne Kadar Yatırım Aldı?

Start-up'lar Birinci Çeyrekte Ne Kadar Yatırım Aldı?

Teknoloji alanında faaliyet gösteren pek çok start-up şirket birinci çeyrekte 5 milyar dolar yatırım aldı.

Teknolojik gelişmelere paralel olarak pek çok yeni teknolojik girişim hayatımıza dahil oluyor. Günlük hayatımızda birkaç yıl öncesine kadar önemli değişiklikler oldu. Örneğin ticari taksiler yerine başka araç filolarından da araç çağırabiliyoruz, gittiğimiz şehirlerde oteller yerine orada yaşayan insanların evlerinde kalabiliyoruz. Örnekleri çoğaltmak mümkün.

Teknoloji şirketlerinin sahip oldukları potansiyel de sektörde pek çok şirketin diğer şirketlerce satın alınmasını beraberinde getiriyor. Ayrıca büyük yatırımcılar şirketlere de yatırım yapabiliyorlar.

Teknoloji girişimlerine (start-up) yapılan yatırımlar 2016 yılı boyunca azalma göstermişti. 2017’nin birinci çeyreğinde ise start-up’lara yapılan yatırımlar rekor artış gösterdi. Work-Bench, halka açıklanan yatırımları takip ediyor. Rapora göre 2017’nin birinci çeyreğinde 237 anlaşma kapsamında start-up’lara 5 milyar dolara yatırım yapıldı.

En çok yatırımın yapıldığı eyaletler ise şu şekilde sıralanıyor: California, Massachusetts, New York, Utah ve Washington.

İlgili İçerikler

Microsoft Çapraz Platform Uygulama Geliştirme Şirketi Xamarin’i Satın Aldı

Zehra Öney

Amerika’nın En Değerli Startup’ları

Zehra Öney

Oyunlar, Üçüncü Çeyrekte En Çok İndirilen ve Gelir Sağlayan Uygulamalar Oldu

Zehra Öney