Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Mobil Uyumlu Sadakat Programları Satın Alma Davranışlarına Etki Ediyor

Mobil Uyumlu Sadakat Programları Satın Alma Davranışlarına Etki Ediyor

Sadakat programlarının mobil uyumlu olması kullanıcıların satın alma davranışlarını etkiliyor.

Sadakat programlarının oldukça uzun bir geçmişi var. İlk olarak 1793 yılında Amerika’da ortaya çıkan sadakat programında, bakır jetonlar tüketicilere verilmiş ve mağazadaki ürünler bu jetonlarla da alınabilmiş.

Günümüzde ise neredeyse bütün büyük markaların bir sadakat programı bulunuyor. Pek çok marka sadakat programı kapsamında kullanıcıya bir kart verir ve bu kart sayesinde kullanıcıya fırsatlar sunar. Ayrıca artık akıllı cihazlarımızda ya da bilgisayarımızda internet aracılığıyla online hesaplarımızı ve sadakat programlarımızı kontrol edebiliyoruz.

Peki kullanıcılar sadakat programlarına nasıl bakıyor? 3Cinteractive tarafından bu yıl ikinci kez yayınlanan ve 2300 kullanıcı ile 500 marka pazarlamacısı ile yapılan araştırmaya göre, mobil uyumlu sadakat programlarının satın alma davranışlarına etki ettiğini belirtenlerin oranı %62’ye ulaştı.

Kullanıcılardan çok fazla bilgi isteyen sadakat programlarının kayıt olma konusunda caydırıcı etkiye sahip olduğunu belirtenlerin oranı da %62 olarak gerçekleşti. Kullanıcıların %66’sı mobil sadakat programlarına kaydın daha basit olması yönünde görüş belirtti.

İlgili İçerikler

Monument Valley’in Ida’s Dream Bölümü 25 Haziran’da Tüm Platformlarda Ücretsiz Olacak

Zehra Öney

Fossil Yeni Akıllı Saatlerini Ön Siparişe Açıyor

Zehra Öney

2017’de Dünya Çapında Mobil Ödeme Tutarı Ne Kadar Olacak?

Zehra Öney