Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Medya

Reklamcılar Dijital Video için En Çok Hangi Mecrayı Önemli Buluyor?

Reklamcılar Dijital Video için En Çok Hangi Mecrayı Önemli Buluyor?

Sosyal medyayı dijital video şirketleri için en önemli iş ortağı olarak görenlerin oranı %68…

Günümüzde sosyal medya kullanımı son derece yaygın. Kullanıcıların pek çok farklı sosyal medya sitesinde hesapları bulunuyor. Facebook gibi global bir fenomenin yanı sıra irili ufaklı pek çok sitede milyonlarca kullanıcı paylaşım gerçekleştiriyor. Sosyal medyadaki “paylaşım” özelliği sayesinde viral potansiyelli içerikler çok hızlı bir şekilde dünya genelinde yayılabiliyor.

Video ise son yıllarda en çok tüketilen içeriklerin başında geliyor. Sadece YouTube ya da Netflix gibi video içerik sunan platformlar değil, Facebook, Twitter ve daha pek çok sosyal medya sitesinde video paylaşımlar artmaya ve izlenmeye devam ediyor. Bu sebeple de sosyal medyayı en önemli iş ortağı olarak görenlerin oranı %68…

Trusted Media Brands, Inc. tarafından yapılan ve MediaPost’ta yayınlanan çalışmaya katılanlarla ilgili bilgiler şu şekilde sıralanıyor:

Katılımcıların %59’u sosyal medyayı etkileşimde, %39’u yatırım geri dönüşünde (ROI) ve %38’i müşteri hizmetlerinde en yüksek değerlere sahip olarak görüyor.

Pre-roll (ana video öncesi) reklam kampanyaları planlanırken, reklamcıların %36’sı ölçümleme, raporlama ve fiyatlandırmayı ilk öncelik olarak değerlendirirken %34’ü etkileşimi, %33’ü de görünürlüğü öncelik olarak belirtiyor.

Katılımcılar toplam bütçelerinin %28’ini dijital videoya ayırmayı planlıyor.

İlgili İçerikler

Sosyal Medyayı En Çok ve En Az Kullanan Ülkeler Hangileri?

Zehra Öney

Geleceğin Otel Odası Marriott, Samsung ve Legrand ile İş Birliğinde Geliştiriliyor

Zehra Öney

TikTok 1,5 Milyar İndirilmeye Ulaştı

Zehra Öney