Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Medya Trend Teknolojiler

Amerika’nın En Değerli Startup’ları

Amerika’nın En Değerli Startup’ları

Uber, Pinterest, SpaceX ve daha fazlası. Amerika’nın en değerli startup’ları…

Teknoloji, son dönemin en fazla öne çıkan sektörlerinden biri ve her geçen gün yeni teknoloji şirketleri kuruluyor. Business Insider’ın derlediği ABD’nin en büyük startup şirketleri sıralaması ise, yakın geçmişte kurulan ve henüz borsaya açılmayan şirketlere yer veriyor.

Listenin ilk sırasında son dönemin en flaş startup’larından Uber yer alıyor. Günümüzdeki piyasa değerinin 68 milyar dolar olduğu tahmin edilen Uber, şimdiye kadarki en büyük yatırımını Suudi Arabistanlı bir yatırım fonundan aldı.

Listenin ikinci sırasında 31 milyar dolarlık piyasa değerlemesi ile Airbnb yer alıyor. Mart 2017’de 1 milyar dolarlık yatırım turunu tamamlayan şirket büyümesini sürdürüyor.

Listenin üçüncü sırasında Palantir yer alıyor. Piyasa değeri 20 milyar dolar olan, veri madenciliği ve büyük veri analizinde uzman olan Palantir; son yatırım turunu 2 milyar dolar ile geçtiğimiz yıl tamamlamıştı.

Dördüncü sırada yer alan WeWork’ün piyasa değeri 18 milyar dolar seviyesinde. Bu yıl borsaya açılabileceğinin sinyallerini veren WeWork; girişimciler, freelance çalışanlar, startup ve küçük işletmeler için paylaşımlı iş alanları sağlıyor.

Listenin beşinci sırasında Elon Musk’ın kurucusu olduğu SpaceX yer alıyor. Piyasa değerlemesi 12 milyar dolar olan SpaceX, dünyadan kalkan Falcon 9 roketini, uzaya uydu bıraktıktan sonra dünyaya başarılı bir şekilde indirerek büyük bir gelişmeye imza atmıştı.

Listenin altıncı sırasında 11 milyar dolar değerleme ile Pinterest, yedinci sırasında 10 milyar dolar piyasa değeri ile Dropbox yer alıyor.

Listenin tamamına bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

İlgili İçerikler

Amazon’un Mobil Alışveriş Oranı %70’e Ulaştı

Zehra Öney

Uber, Yolculuklarda Evcil Dostlarımızı Almayı Kolaylaştırıyor

Zehra Öney

HBO Max, 39 Ülkede Kullanıma Sunuldu

Zehra Öney