Zehra Öney
Sosyal Yaşam

Milenyum Kuşağı TV’ye Yabancılaşıyor mu?

Milenyum Kuşağı TV'ye Yabancılaşıyor mu?

Milenyum Kuşağının büyük bölümü TV yapımlarının hangi kanala ait olduğunu bilemiyor.

1980’li yılların ilk bölümünden 2000’li yıllara kadar doğan bir kuşağı kapsayan Milenyum Kuşağı, bazen Y Kuşağı olarak da adlandırılıyor. Teknolojiyle ilişkileri son derece güçlü olan Milenyum Kuşağı, cep telefonu ve internet teknolojilerine en kolay adapte olabilen kuşakların başında geliyor.

Televizyon ise İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra başta Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere olmak üzere tüm dünyaya yayılan, son derece etkili bir iletişim aracı haline geldi. Günümüzde hala en güçlü mecralardan biri olan televizyon, reklam pastasının en büyük paylarından birini alıyor. Ancak internetin yaygınlaşması ile birlikte insanlar daha az televizyon izliyorlar.

Anatomy Media tarafından yapılan ve The Nex Web’de yayınlanan bir araştırma da televizyon ve Milenyum Kuşağı arasındaki ilişkiye odaklanıyor. Araştırma kapsamında katılımcılara bazı şovların hangi kanal ya da platformlara ait olduğu soruldu ve çarpıcı sonuçlar elde edildi: 18-26 yaş aralığındaki katılımcıların büyük çoğunluğu ABC, NBC, FOX, CBS ya da Disney’in yapımlarını doğru eşleştiremedi.

Ancak bunun bir istisnası var: Netflix. Araştırmaya katılanların %65’i bir yapımın Netflix’e ait olup olmadığını doğru tahmin etti.

Yani katılımcıların %65’i Jessica Jones dizisinin Netflix’e ait olduğunu doğru tahmin ederken Empire’ın Fox’a ait bir yapım olduğunu katılımcıların ancak %31’i doğru tahmin edebildi.

Bu oran Amazon’un orijinal içerikleri için çok daha düşük bir seviyede: Katılımcıların sadece %20’si bir yapımın Amazon’a ait olduğunu doğrulayabildi.

Siz televizyona yabancılaşıyor musunuz?

İlgili İçerikler

ABD’li Kullanıcıların Yüzde 20’si Telefonları ile Uyuyor

Zehra Öney

Apple, Eylül’den İtibaren, Çalışanlarının Haftada 3 Gün Ofise Gelmelerini İstiyor

Zehra Öney

360 Plus Media Bir Yaş Daha Büyüdü

Zehra Öney