Zehra Öney
Sosyal Yaşam

Self-Servis Kasalar Artmaya Devam Ediyor

Self-Servis Kasalar Artmaya Devam Ediyor

Geçen yıl sadece dünya genelinde perakendecilere 49.000 self-servis kasa teslimatı yapıldı.

Teknoloji, alışveriş deneyimimizi de değiştirmeye başlayalı çok oldu. Artık pek çok kişi internetten ya da cep telefonundan alışveriş yapıyor. Marketlere gittiğimizde ise, kendi ürünlerimizi kendimiz kasadan geçiriyoruz. Self-servis kasalar, Türkiye’de Migros tarafından “jet kasa” olarak isimlendiriliyor.

Türkiye’de olduğu kadar tüm dünyada self-servis kasalar yaygınlaşıyor. Öyle ki sadece geçtiğimiz yıl dünya genelinde 49.000 self-servis kasa perakende mağazalarına teslim edildi.

Londra merkezli stratejik araştırma ve danışmanlık firması RBR’nin araştırmasına göre, 2022 yılına kadar 60’tan fazla ülkede 400.000 self-servis kasa hizmet veriyor olacak.

Self-servis kasa sevkiyatında pazarın lideri ise NCR. 2016 yılındaki self-servis kasa sevkiyatlarının %73’ünü gerçekleştiren şirketin teslimatları %6 oranında arttı. İkinci sırada Japonya’da önemli bir pazar payı bulunan Toshiba yer alırken üçüncü sırada Diebold Nixdorf yer alıyor.

Siz self-servis kasaları kullanıyor musunuz?

İlgili İçerikler

Apple, iPhone 11’i Hindistan’da da Üretmeye Başladı

Zehra Öney

Video İzleme Servisleri Koronavirüs Pandemisi Karşısında Aşırı Trafik Yükünü Önlemek için Avrupa’da Görüntü Kalitesini Azaltıyor

Zehra Öney

Apple, Hükûmetin İsteğiyle Popüler Bir Podcast Uygulamasını Çin App Store’undan Kaldırdı

Zehra Öney

1 yorum

Yorumlar kapalıdır