Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Nesnelerin İnterneti Trend Teknolojiler Yapay Zeka

Pazarlama Dünyasında Son Trendler Neler?

Pazarlama Dünyasında Son Trendler Neler?

Yapay zeka, en son trendlerin arasında yer alıyor.

Pazarlama dünyası, teknolojik gelişmelere en hızlı şekilde adapte olabilen ve bunu çalışmalarında kullanan sektörlerden biri. Çünkü geliştirilen yeni teknolojilerin geniş kitlelerce benimsenmesini sağlamak pazarlamacıların ve reklamcıların görevlerinden biri. AdWeek’te Christopher Heine’ın derlediği habere göre  pazarlama dünyasında dikkat çeken son trendler şunlar:

Çapraz Kanallı Dünya

Pazarlamacılar, kullanıcıların ilgisini çekmek için 6 kanal kullanıyorlar, ancak buna karşılık kullanıcılar markalar ile 2 kanalda iletişim kuruyorlar. Potansiyel iş tüketicileri ise 4.

Nesnelerin İnterneti Uzmanlığı Rağbet Görüyor

Kariyer sitelerinde 8000’den fazla nesnelerin interneti pazarlama uzmanı ile ilgili iş ilanları olduğunu biliyor muydunuz? Bilgisayardan buzdolabına, arabadan çamaşır makinesine kadar neredeyse tüm cihazları birbirine bağlayacak olan nesnelerin interneti Türkiye’de de yaygınlaşmaya başladı.

Yapay Zeka

Önümüzdeki iki yılda yapay zekanın %50’den fazla büyüme kaydedeceğini biliyor muydunuz? Günümüzde CEO’ların %73’ü yapay zekanın şirketlerinin geleceğinde çok önemli bir rol oynayacağını düşünüyor. Pek çok firma yapay zeka konusunda çalışmalarını sürdürüyor.

Akıllı Hoparlörler

Amazon’un Alexa ile önceden piyasaya giriş yaptığı sektöre sırasıyla Google ve Apple da girmeye başladı. Sesli komutlarla çalışan akıllı hoparlörlerin akıllı ev sistemleri teknolojisinin merkezinde yer alması bekleniyor.

İlgili İçerikler

Fiat ve Waymo, Ticari Otonom Araçlar için Münhasır Anlaşma İmzaladı

Zehra Öney

2025’e Kadar Üretilen Elektriğin 5’te 1’ini Bilişim Teknolojileri Kullanacak

Zehra Öney

Samsung Gear S3 31 Ağustos’ta Tanıtılacak

Zehra Öney