Zehra Öney
Kripto Para

Bitcoin 3000 Dolar Barajını Geçti

Bitcoin 3000 Dolar Barajını Geçti

Bitcoin değeri 3000 dolar ile yeni bir rekor kırdı.

Bitcoin, devlet kontrolünde olan ve halihazırda kullandığımız dolar, euro, sterlin gibi para birimlerine karşılık olarak 2009’da kullanıma sunuldu. Kim ya da kimler tarafından icat edildiği bilinmeyen Bitcoin’in değeri 4 yıl boyunca 100 doların altında seyretti. 2013 yılında 100 doların üzerine çıkan Bitcoin, geçtiğimiz Mayıs ayında bir rekor daha kırarak 2000 doların üzerine çıkmıştı.

Bitcoin günümüzde pek çok kurum tarafından ödeme aracı olarak kabul ediliyor. Cambridge Üniversitesi tarafından yapılan araştırmaya göre 2,9 ila 5,8 milyon tekil kullanıcı kripto para birimi kullanıyor.

Günümüzde 100.000’den faza kurum tarafından ödeme yöntemi olarak kabul edilen Bitcoin geçtiğimiz gün yeni bir rekor daha kırdı.

4 Ağustos’ta 2885 dolar değerinde olan Bitcoin, 5 Ağustos günü çok hızlı bir yükseliş sergileyip 3132 dolar seviyesine gelerek yeni bir rekor daha kırdı. Gün içinde rekor seviyesi olan 3327 dolara ulaşan Bitcoin’in bir günde 485 dolar değer kazanması kripto para biriminin geleceğiyle ilgili önemli soru işaretlerini de beraberinde getiriyor: Şu anki hareket bir manipülasyon mu yoksa Bitcoin’in değeri kademeli olarak artmaya devam mı edecek?

Siz hangisi olduğunu düşünüyorsunuz?

İlgili İçerikler

Dubai’nin Resmi Kripto Parası: emCash

Zehra Öney

Estonya’nın Dijital Dönüşümü

Zehra Öney

Venezuela, Kripto Parasını Kullanıma Sunmaya Hazırlanıyor

Zehra Öney

2 yorum

Yorumlar kapalıdır