Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Mobil Uygulamalar için Müşteri Hizmetleri Ne Kadar Önemli?

Mobil Uygulamalar için Müşteri Hizmetleri Ne Kadar Önemli?

Yaklaşık her 10 kullanıcıdan 7’si mobil uygulamalar ile sorun yaşıyor.

Müşteri Hizmetleri hemen her şirketin üzerinde durduğu konuların başında geliyor. Özellikle ulusal ve uluslararası markalar için kaliteli müşteri hizmetleri servisi, rakipleri karşısında büyük avantaj sağlıyor. Sosyal medya ve mobil cihazların yaygınlaşması ile müşteri hizmetleri alanında yaşanan krizler çok hızlı bir şekilde yayılarak markalar için ciddi sorunlara yol açabiliyor.

Peki kullanıcılar müşteri hizmetlerini nasıl değerlendiriyorlar? Radius Global Market Research tarafından yapılan ve MediaPost’ta yayınlanan araştırmaya göre, ABD’li yaklaşık her 10 kullanıcıdan 7’si mobil uygulamalar ile sorun yaşarken 10 kullanıcıdan 3’ü en az haftalık olarak sorunlarla karşılaşıyor.

Araştırmanın bir başka ilginç sonucu ise zayıf/kötü müşteri desteğine sahip uygulamaların cihazlardan silinme ya da görmezden gelinme riski ile karşı karşıya olması.

Katılımcıların neredeyse yarısı, sinir bozucu ya da hiçbir müşteri desteği sunmayan uygulamaları sildiklerini belirtti.

Buna karşılık katılımcıların neredeyse %90’ı sorun yaşayan kullanıcılara proaktif bir şekilde uygulama içinden ulaşan müşteri hizmetleri servisine sahip uygulamaları tavsiye ettiklerini belirtiyor.

İlgili İçerikler

Facebook F8 Konferansı’nda Pek Çok Yenilik Duyurdu

Zehra Öney

Lime, Lime Prime’ı Kullanıma Sundu

Zehra Öney

Blackberry Doktorlara Kanser Hastalarının Bilgilerine Anlık Olarak Erişim İzni Sağlamaya Hazırlanıyor

Zehra Öney