Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Nakit Para Kullanılmayan Restoranlar Hayatımıza Girmeye Hazırlanıyor

Nakit Para Kullanılmayan Restoranlar Hayatımıza Girmeye Hazırlanıyor

Ünlü hamburger zinciri Shake Shack New York’ta açacağı yeni restoranında nakit parasız deneyim sunacak.

İlk olarak 2004 yılında New York’ta hizmet vermeye başlayan ve kısa sürede büyük başarı yakalayarak aralarında Türkiye’nin de olduğu pek çok ülkede restoranlar açan Shake Shack, büyümesini sürdürüyor. Avrupa’nın yanı sıra Orta Doğu ve Uzak Doğu’da da büyüme stratejisini uygulayan Shake Shack, aynı zamanda teknoloji alanında da yenilikleri hayata geçiriyor.

Tech Crunch tarafından yayınlanan habere göre, Shake Shack, New York’ta Astor Place’te açacağı yeni restoranında nakit para kullanmayacak. Kasaların olmayacağı bu yeni restoranda, müşteriler siparişlerini kiosk’lar aracılığıyla verecekler.

Kullanıcıların sorularını cevaplamak ve onlara sipariş sürecinde yardımcı olmak için restoranlarda çalışanlar yer alacak ancak, kullanıcılar siparişlerini kiosk’lar aracılığıyla kendileri sisteme girecek ve ödeme işlemlerini gerçekleştirecekler. Daha sonra, hazırlanan siparişlerini teslim alacaklar.

Bu sipariş verme sisteminin benzeri McDonald’s da dahil olmak üzere diğer restoran zincirleri tarafından da kullanılıyor, ancak Shake Shack’in yeni restoranının farkı, restoranda bu kiosk’lar dışında sipariş verilebilecek bir kasanın olmaması. Yeni restoran bu ayın ilk haftalarında açılacak.

Nakit parayı ve kasada sipariş alan çalışan sistemini tamamen dışlayan bu sistem ne kadar başarılı olacak, hep birlikte göreceğiz. Siz bu tür bir restoranda siparişinizi kiosk’ta verir miydiniz?

İlgili İçerikler

Plak Satışları CD Satışlarını Geçti

Zehra Öney

Apple, HomePod’un Üretimini Durduruyor

Zehra Öney

Dünyanın En Büyük Giyilebilir Teknoloji Şirketleri Fitbit, Apple ve Xiaomi

Zehra Öney

1 yorum

Yorumlar kapalıdır