Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Medya

Facebook Üzerinden Yemek Siparişi Vermek Artık ABD’de Mümkün

Facebook Üzerinden Yemek Siparişi Vermek Artık ABD’de Mümkün

Facebook’un yemek sipariş servisleriyle yaptığı anlaşma kapsamında artık uygulama üzerinden sipariş vermek mümkün.

Türkiye’de de yaygın bir şekilde kullanılan yemek sipariş servisleri, tüm dünyada son derece popüler durumda. Pek çok ulusal ve uluslararası servis, milyonlarca kullanıcıya hizmet veriyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde ise yemek siparişi alanında pek çok oyuncu yer alıyor. Facebook ise açıkladığı yeni duyuru ile  kullanıcılarına yemek siparişi hizmeti sunmaya başladığını açıkladı.

Facebook, bunun için kendi servisini geliştirmek yerine, yemek sipariş servisleriyle birlikte çalışmaya başladı. Kullanıcılar, Facebook üzerinden EatStreet, Delivery.com, DoorDash, ChowNow ve Olo gibi yemek sipariş servislerinin yanı sıra Papa John’s, Wingstop, Panera, Jack in the Box, TGI Friday’s, Denny’s, El Pollo Loco, Chipotle, Five Guys ve Jimmy John’s gibi restoranlardan da doğrudan sipariş verebilecekler.

Facebook’un “Keşfet” sekmesindeki yemek sipariş bölümünden, kullanıcılar, diledikleri servisi seçerek siparişlerini verebilecekler. Örneğin Delivery.com hesabı olan bir kullanıcı, Delivery.com giriş bilgilerini girerek ya da Facebook’tan çıkmasına gerek kalmadan Delivery.com’a üye olarak siparişini verebilecek.

Görsel: newsroom.fb.com

İlgili İçerikler

Google Contributor ile Reklamsız Web Site Üyeliği Sunmaya Başlıyor

Zehra Öney

Samsung Galaxy Note 10’un Tanıtım Tarihi Belli Oldu

Zehra Öney

Amerikalılar 2014’te Mobil Eğlenceye 9,14 Milyar Dolar Harcadı

Zehra Öney