Zehra Öney
Kripto Para

Kiev’de Blockchain Uzmanı Kaçırıldı

Kiev’de Blockchain Uzmanı Kaçırıldı

Rus Blockchain Uzmanı Pavel Lerner kaçırıldı.

Bitcoin’in ve diğer kripto paraların sahip olduğu popülarite gün geçtikçe artarken suçlular da bu popülerlikten faydalanmaya çalışıyor.

Örneğin Slovakya merkezli “maden” pazarı NiceHash, yaklaşık 4700 adet Bitcoin’in çalınması sonucunda operasyonlarını askıya aldığını duyurmuş ve bu haberi sizlerle paylaşmıştım. Ek olarak çeşitli video sitelerini ziyaret eden kullanıcıların bilgisayarlarının kripto para madenciliğinde kullanıldığı açıklanmıştı.

Yaşanan en son olay ise son derece dikkat çekici: Ünlü Rus Blockchain Uzmanı ve aynı zamanda Exmo Bitcoin Borsasının Başkanı Pavel Lerner, Ukrayna’da kaçırıldı. BBC’nin haberine göre, 40 yaşındaki Lerner, Ukrayna’nın başkenti Kiev’de Obolon bölgesinde bulunan ofisinden çıkarken kaçırıldı.

Kar maskesi giyen kişiler tarafından kaçırılan Lerner ile ilgili olarak Exmo’dan henüz bir açıklama yapılmazken; Kiev Polisi, BBC’ye, o gün bir kişinin kaçırıldığı bilgisini verdi, bununla birlikte, kaçırılanın Lerner olduğunu doğrulamadı.

Yaklaşık 95.000 kişi tarafından kullanılan Exmo, Ukrayna’nın önemli Bitcoin borsalarından biri: Kullanıcıların, Bitcoin’in yanı sıra diğer kripto paraları da alıp satabildikleri platformda son 24 saatte gerçekleştirilen işlemlerin hacmi 7000 Bitcoin’den (yaklaşık 100 milyon dolar) daha fazla.

Görsel: anna-news.info

İlgili İçerikler

Deloitte, Kantininde Bitcoin ile Ödemeyi Test Ediyor

Zehra Öney

Hacker’lar 400.000 Dolar Değerinde Kripto Parayı Ele Geçirdiler

Zehra Öney

Tesla, Bitcoin ile Ödeme Kabulüne Ara Verdi

Zehra Öney

2 yorum

Yorumlar kapalıdır