Zehra Öney
Kripto Para Siber Güvenlik

Hacker’lar 400.000 Dolar Değerinde Kripto Parayı Ele Geçirdiler

Hacker’lar 400.000 Dolar Değerinde Kripto Parayı Ele Geçirdiler

Kripto paralara yönelik hack saldırılarına bir yenisi daha eklendi.

Kripto paralar popülerlik kazandıkça hacker’ların yeni hedeflerinden biri haline geldi. Geçtiğimiz aylarda Slovakya merkezli NiceHash’ten 4700 adet Bitcoin çalınmıştı, Kiev’de Blockchain Uzmanı ve Exmo Bitcoin Borsasının Başkanı Pavel Lerner kaçırılmış ve 1 milyon dolardan fazla fidye karşılığında serbest bırakılmıştı.

Hacker’ların kripto paralara yönelik saldırılarının son örneği ise Stellar Lumen’e yönelik gerçekleşti. BBC’nin haberine göre web tabanlı mobil cüzdan uygulaması BlackWallet hack’lendi. Uygulamanın sunucusunu (server) soyan hacker’lar kullanıcıların hesaplarından 669.920 adet Stellar Lumen’i çaldılar. Çalınan kripto paraların piyasa değeri 400.000 dolar seviyesindeydi.

BlackWallet, kullanıcılarını forumlar aracılığıyla saldırılar hakkında uyarmaya çalışsa da siteye giriş yapan kullanıcılar paralarını kaybetti.

Hacker’ların, çaldıkları kripto paraları, Bittrex kripto para borsasına taşıyarak orada başka bir kripto paraya dönüştürdükleri ve bu sayede izlerini gizledikleri belirtiliyor.

Stellar Lumen’in en popüler 8. kripto para olduğu tahmin ediliyor.

İlgili İçerikler

Samsung, Kripto Para Madenciliğinde Kullanılacak Çipler Geliştirecek

Zehra Öney

Cambridge Analytica Skandalına Rağmen Facebook Birinci Çeyrekte Rekor Gelir Elde Etti

Zehra Öney

Bitcoin Rekora Doymuyor!

Zehra Öney