Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Medya

WhatsApp Business Kullanıma Sunuldu

WhatsApp Business Kullanıma Sunuldu

WhatsApp uygulamasının işletmeler için özel çözümü “WhatsApp Business” yayınlandı.

Dünyanın pek çok ülkesinde 1 milyardan fazla kullanıcıya sahip olan WhatsApp, işletmeler için yeni çözümünü yayınladı. Şimdilik sadece Android kullanıcıları için sunulan uygulama, İngiltere, Endonezya, İtalya, Meksika ve Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan kullanıcılar tarafından kullanılabilecek. Uygulamanın yakın zamanda daha fazla ülkede kullanıma sunulması bekleniyor.

Özellikle küçük işletmeler için hayata geçirilen WhatsApp Business ile, işletmeler, çok sık gönderdikleri mesajları kaydedebilecek ve yeniden kullanabilecek. Ek olarak otomatik mesaj özelliği sayesinde, örneğin çalışma saatleri dışında, kullanıcılara otomatik olarak hazırlanan mesajlar gönderilebilecek.

İşletmeler WhatsApp Business profillerini oluşturabilecek; bu profilde adres, işletme bilgisi, e-posta adresi ve web sitesi gibi bilgileri paylaşabilecek.

Bunun yanı sıra, WhatsApp Business, işletmelere istatistik bilgiler de sunuyor: WhatsApp Business ile işletmeler mesajlarının kaç tanesinin gönderildiği, ulaştığı ve okunduğu gibi bilgilere erişebilecek.

Siz WhatsApp Business’ı nasıl buldunuz?

İlgili İçerikler

Twitter da Kripto Para Reklamlarını Yasaklıyor

Zehra Öney

Google, 5G’yi Destekleyen Pixel 5 Akıllı Telefonunu Tanıttı

Zehra Öney

Almanya Uber’i İkinci Kez Kısmen Yasakladı

Zehra Öney

1 yorum

Yorumlar kapalıdır