Zehra Öney
Robot Teknolojisi Trend Teknolojiler Yapay Zeka

İngiltere’deki 3 İşten 1’ini Robotlar Yapacak

İngiltere’deki 3 İşten 1’ini Robotlar Yapacak

Otomasyon teknolojisi gelişmeye devam ediyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeler sayesinde çeşitli işlerin, robotlar ya da diğer otomasyon çözümleri tarafından yapılacağına dair tahminler yürütülüyor. Örneğin 2030 yılına kadar 400 ila 800 milyon kişinin işinin robotlar tarafından yapılacağını sizlerle paylaşmıştım.

Otomasyon teknolojisi konusundaki önemli araştırmalardan biri de İngiltere’den geldi: The Centre for Cities beyin takımı (think tank) tarafından hazırlanan ve The Guardian tarafından yayınlanan habere göre, otomasyon teknolojisi, İngiltere’de 3 işten 1’ini yapmaya hazırlanıyor.

Habere göre, İngiltere’de toplam 3,6 milyon işin otomasyon teknolojisi tarafından yapılması bekleniyor. Mansfield, Sunderland ve Wakefield gibi bölgeler en çok tehdit altında olan bölgeler olarak çıkıyor. Bu bölgelerde, özellikle de Mansfield’da 2030’a kadar işlerin robotlar tarafından yapılması bekleniyor: Özellikle de perakende satışlar, müşteri temsilcileri, yönetim ve depo işlerinde robotların öne çıkması bekleniyor.

Habere göre, kuzey İngiltere’deki işler %30 ile daha çok “tehdit” altındayken güneye inildikçe otomasyon teknolojisi “tehdidi” azalıyor: Örneğin üniversiteleri ile ünlü Oxford ve Cambridge gibi şehirlerdeki işlerin %13’ünün robotlar tarafından yapılacağı tahmin ediliyor.

İlgili İçerikler

Virgin Hyperloop’un Kurucu Ortağı, Ticari Yolculukların 2027’de Başlayabileceğini Söyledi

Zehra Öney

Microsoft’un İş Ortakları VR Başlıklarını Çıkarmaya Hazırlanıyor

Zehra Öney

Nokia Sanal Gerçeklik Pazarına Giriyor

Zehra Öney