Zehra Öney
Artırılmış Gerçeklik Event Mobil ve Dijital Teknolojiler Trend Teknolojiler

Samsung S9 ve S9+ Tanıtıldı

Samsung S9 ve S9+ Tanıtıldı

Merakla beklenen cep telefonları Mobil Dünya Kongresi’nde (Mobile World Congress) tanıtıldı.

Barcelona’da bugün başlayacak olan Mobil Dünya Kongresi’nde (Mobile World Congress) merakla beklenen tanıtımlardan biri de elbette ki Samsung’un S9 ve S9+ akıllı telefon tanıtımlarıydı. 25 Şubat’ta Samsung tarafından düzenlenen etkinlikte iki cihaz da tanıtıldı.

BBC tarafından yayınlanan habere göre, S9 modeli 849 Euro (1047$), S9+ modeli ise 949 Euro (1170$) fiyat etiketiyle satışa sunulacak. Cihazlar 2 Mart’ta ön siparişe açılacak ve 16 Mart’tan itibaren satışa sunulacak.

Cihazların en öne çıkan özelliği ise çift diyaframlı kameraları. Arka kameralarında bulunan çift diyafram sayesinde cihazlar farklı ışık koşullarına göre kendilerini ayarlayarak daha iyi fotoğraf çekilmesini sağlıyor.

S9 ve S9+ modelleri aynı zamanda ultra ağır çekim modunu destekliyor: Bu sayede 720p çözünürlükte saniyede 960 kare, 1080p çözünürlükte saniyede 480 kare çekim yapılabiliyor.

S9 ve S9+ ayrıca artırılmış gerçeklik (AR) emoji’leri de destekliyor. Tek bir selfie çekimi ile kullanıcıları kişisel emojilere dönüştürebilen telefonlar ile kullanıcılar emoji sticker ya da video olarak AR emojilerini paylaşabilecekler.

Ek olarak cihazların kameraları “gerçek zamanlı çeviri” de sunuyor. Bu sayede örneğin kullanıcılar farklı bir ülkeye gittiklerinde okuyamadıkları tabela ya da restoran menüsü gibi yerlerdeki ifadeleri çeviri yardımıyla kendi dillerine dönüştürebilecekler. Desteklenen diller arasında Türkçe de yer alıyor.

Samsung S9 ve S9+ aynı zamanda kullanıcının yüzünü “tanıyan” Akıllı Tarama özelliğine de sahip.

Görsel: giga.de

İlgili İçerikler

Bir Ada Farelerce İstila Edilirse Ne Olur? Drone’lar Yardım Eder

Zehra Öney

Microsoft ve BBC Sesli Asistan Beeb’i Yayınlıyor

Zehra Öney

Ortalama Bir ABD’li Kullanıcı Mobil Uygulama Mağazalarında Ne Kadar Harcama Yapıyor?

Zehra Öney