Zehra Öney
Sosyal Medya Sosyal Yaşam

Microsoft, O Ganalı Öğretmene Bilgisayar Hediye Etti

Microsoft, O Ganalı Öğretmene Bilgisayar Hediye Etti

Microsoft, internette viral olan o fotoğraftaki öğretmene hediye bilgisayar ve ücretsiz eğitim kaynakları verdi.

Geçtiğimiz günlerin en dikkat çeken fotoğraflarından biri Gana’da bir okulda çekilmişti: Fotoğraflarda yer alan Ganalı öğretmenin Facebook paylaşımı dünya çapında büyük yankı uyandırmıştı. Kısa sürede viral haline gelen ve dünya çapında haber olan öğretmen Richard Appiah Akoto, kara tahta üzerinde Word programının kullanımını öğrencilerine anlatıyordu.

Fotoğrafın içimize işleyen duygusallığı bir yana, öğretmenin işine gösterdiği saygı da çokça takdir edilmişti. Öğretmen Richard Appiah Akoto’nun idealizmi ve öğretme aşkı sonuçsuz kalmadı!

Microsoft Afrika Twitter hesabından atılan tweet’e ve BBC tarafından yayınlanan habere göre, Microsoft, Ganalı öğretmene bilgisayar hediye etti! Microsoft ayrıca, öğretmen için Microsoft’un eğitim kaynaklarına ücretsiz erişim sağladı.

Ganalı öğretmenin okulunda 2011 yılından bu yana herhangi bir bilgisayar olmadığı bilgisi verilmişti. Bununla birlikte Gana’da lise eğitim hayatında öğrencilerin bilgi işlem teknolojileri sınavından geçmeleri gerekiyor.

Microsoft bu tür bir hediye ile marka imajına oldukça önemli bir katkı sağlamanın yanı sıra toplumsal açıdan da örnek bir davranış sergiledi.

Görsel: bbc.com

İlgili İçerikler

Yeni Bir Yazılım Sahte Videoları Yüzde 96 Doğrulukla Tespit Ediyor

Zehra Öney

YouTube, Müzik Videolarının İzlenme Sayısını Hesaplayan Algoritmayı Değiştiriyor

Zehra Öney

İyi Bir Haber: Google Zor Durumdaki Öğrencilere 4000 Chromebook Bağışlayacak

Zehra Öney

1 yorum

Yorumlar kapalıdır