Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Medya

Cannes Film Festivali Kırmızı Halı Selfie’lerini Yasakladı

Cannes Film Festivali Kırmızı Halı Selfie’lerini Yasakladı

Dünyanın en önemli film festivallerinden Cannes’da kırmızı halıda selfie yasağı geliyor.

Günümüzde başta müzeler ve performans merkezleri olmak üzere fotoğraf çekmekle ilgili katı kuralları olan kuruluşlar var. Hatta geçtiğimiz günlerde San Francisco’da Young Museum “fotoğrafsız saatler” uygulamasına başlamış ve 13 Mart ile 18 Mart arasındaki kısa süreli sergisinde fotoğraf çekimine izin vermediği saatler düzenlemişti. Daha önceki dönemlerde sergilenen eserleri görmenin neredeyse imkansız olduğuna yönelik pek çok kez şikayet eden müzenin bu yılki uygulamasını beğenenler kadar beğenmeyenler de oldu. Sergiyi gezen ziyaretçilerin bir bölümü fotoğraf çekemedikleri için hayal kırıklığına uğradılar.

Bununla birlikte “selfie” konusunda çok önemli bir adım Cannes Film Festivali’nden geldi. Vogue’un haberine göre, bu yıl 8-19 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan festivalin kırmızı halısında selfie çekmek yasaklandı. Ayrıca kırmızı halıda yürüyen kişilerin hayranlarla fotoğraf çekmeleri de yasaklandı.

Festivalin direktörü Thierry Fremaux’nun, tamamen “gülünç ve grotesk” olarak gördüğü selfie konusunda festival bu yıl ilk kez yasaklama uygulayacak.

Daha önceki yıllarda kırmızı halıdaki selfie çekimlerini engellemeye çalışan festival yönetimi bu yıl kesin çözüm uygulamaya karar verdi.

Siz bu yasak hakkında ne düşünüyorsunuz?

Görsel: vogue.co.uk

İlgili İçerikler

Apple Yeni Bir iPod Touch Kullanıma Sunuyor

Zehra Öney

Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge’i Tanıttı

Zehra Öney

Moskova Metrosunda Yüz Tanıma Teknolojisiyle Ödeme Yapmak Mümkün

Zehra Öney