Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Yaşam

Amazon Prime’ın Üye Sayısı 100 Milyonu Geçti

Amazon Prime’ın Üye Sayısı 100 Milyonu Geçti

Amazon’un özel servisi Prime’ın üye sayısı 100 milyon barajını geçti.

Dünyanın en büyük online alışveriş sitelerinden biri olan Amazon’un Prime servisi yeni bir rekor kırdı.

İlk olarak 2005 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanıma sunulan Amazon Prime, kullanıcılarına sunduğu “2 günde teslimat” hizmetiyle ilgi görmüştü. Başladığı dönemde kullanıcılarından 79 dolar yıllık ücret alan Amazon Prime, 2007’de Almanya, Japonya ve Birleşik Krallık’ta kullanıma sunulmuştu.

2008’de Fransa’da, 2011 yılında İtalya’da, 2013’te Kanada’da, 2016 yılında Hindistan’da, 2017’de ise Meksika’da kullanıma sunulan Amazon Prime’ın sunduğu hizmetler de genişlemeye başladı: Günümüzde Prime Music, Prime Video, Prime Reading gibi eğlence alanında da seçenekler sunuyor.

Tech Crunch’ta yayınlanan habere göre, hizmete sunulduğundan bu yana geçen 13 yılda, Amazon Prime kullanıcılarının sayısı 100 milyon barajını geçti.

Hindistan’da kullanıma sunulmasının ardından geçen 1 yıllık süre içerisinde, Hindistan’daki Prime üye sayısının “daha önceki hiçbir Amazon coğrafyasında olmadığı kadar” hızlı arttığı da belirtiliyor.

Yakın zamanda Türkiye pazarına girmesi de beklenen Amazon’un ülkemizde Prime hizmetine ne zaman başlayacağını hep birlikte göreceğiz.

İlgili İçerikler

Sony, PlayStation Oyunlarını Mobile Getirmeye Hazırlanıyor

Zehra Öney

Apple Music ile Rekabette Avantaj Yakalamak için Spotify 1 Milyar Dolar Yatırım Aldı

Zehra Öney

Geçtiğimiz Ocak Ayı Şimdiye Kadarki En Sıcak Ocak Ayıydı

Zehra Öney

1 yorum

Yorumlar kapalıdır