Zehra Öney
Artırılmış Gerçeklik Mobil ve Dijital Teknolojiler Sanal Gerçeklik Trend Teknolojiler

Artırılmış Gerçeklik 2022’de 3 Milyar Cihazda Kullanılacak

Artırılmış Gerçeklik 2022’de 3 Milyar Cihazda Kullanılacak

Artırılmış gerçekliğin kullanılabileceği cihaz sayısının 2022’de 3 milyara ulaşması bekleniyor.

Sanal ve artırılmış gerçeklik günümüzde pek çok farklı cihazda kullanılabiliyor. Özel sanal gerçeklik başlıklarına ek olarak son birkaç yıldır başta telefonlar olmak üzere pek çok akıllı cihaz artırılmış gerçekliği destekliyor. Bu sayede artırılmış ve sanal gerçekliğin kullanıldığı cihaz sayısı günden güne artıyor.

Digi-Capital tarafından hazırlanan ve MediaPost tarafından yayınlanan habere göre 2022’ye kadar sanal gerçekliğin kullanıldığı cihaz sayısının 2022’ye kadar yaklaşık 50 milyona ve sanal gerçeklik gelirlerinin 10 milyar dolara ulaşacağı tahmin ediliyor.

Artırılmış gerçekliğin kullanıldığı cihaz sayısının da 3 milyara ve artırılmış gerçeklik gelirlerinin de 85 milyar dolara ulaşacağı tahmin ediliyor.

2017 yılında sanal ve artırılmış gerçeklik gelirlerinde ilk sırada Amerika Birleşik Devletleri yer alıyordu. Bununla birlikte 2022’ye kadar Çin’in bu alanda Amerika’yı geçeceği tahmin ediliyor. Kullanıcıların artırılmış ve sanal gerçekliğe yapacağı her 5 dolarlık harcamanın 1’inin Çinli kullanıcılar tarafından yapılacağı da raporda belirtiliyor.

İlgili İçerikler

Apple’ın Gelirleri Uzun Süreden Sonra İlk Kez Düştü

Zehra Öney

Yapay Zeka ve Robot Teknolojisi, Öğretmenlerin Yerini Almaya Hazırlanıyor

Zehra Öney

Line İkinci Çeyrekte En Hızlı Büyüyen Mesajlaşma Uygulaması Oldu

Zehra Öney