Zehra Öney
Artırılmış Gerçeklik Mobil Pazarlama Mobil ve Dijital Teknolojiler Trend Teknolojiler

7-Eleven Yeni Artırılmış Gerçeklik Deneyimini Kullanıma Sundu

7-Eleven Yeni Artırılmış Gerçeklik Deneyimini Kullanıma Sundu

Dünya çapında yaygın olan market zinciri 7-Eleven, artırılmış gerçeklik deneyimini kullanıma sundu.

1927’de Tote’m Stores adıyla kurulan ve 1946 yılında ismini 7-Eleven olarak değiştiren ünlü market zinciri 7-Eleven, 2016 yılının sonlarında drone ile teslimat testlerine başlamıştı. Teknoloji alanındaki yatırımlarına devam eden 7-Eleven, Deadpool 2 filmi için artırılmış gerçeklik deneyimini kullanıma sundu.

18 Mayıs 2018’de gösterime girecek olan Deadpool 2’nin tanıtımı kapsamında marketlerinde Deadpool temalı ürünler ve çekiliş gibi promosyonlar düzenleyen 7-Eleven aynı zamanda artırılmış gerçeklik ile tüketicilere yeni bir deneyim sunuyor.

VentureBeat tarafından yayınlanan habere göre, tüketiciler 7-Eleven’ın mobil uygulaması aracılığıyla bu deneyimi yaşayabiliyorlar. Uygulamanın ana sayfasında yer alan kamera ikonuna tıkladıktan sonra Deadpool ekranda belirerek deneyim sürecinde tüketicilerin rehberi oluyor.

Kullanıcılar Deadpool ile “selfie” çekilebiliyor, 7-Eleven marketlerindeki “Zap” kodları bulabiliyor ve 7Rewards (7Ödül) puanları toplayabiliyorlar. Sunulan aktivitelerin her hafta değiştiği uygulama aracılığıyla kullanıcıların marketleri daha sık ziyaret etmeleri amaçlanıyor.

Görsel: moviebreakingnews.com

İlgili İçerikler

Google Haritalar Artık Otobüs ya da Treninizin Ne Kadar Kalabalık Olacağını Tahmin Edecek

Zehra Öney

Google’ın Wing drone’ları Amerika’da Evlere Teslimat Yapmak için Onay Aldı

Zehra Öney

BlackBerry’nin Android İşletim Sistemli Telefonunun Görüntüsü Sızdı

Zehra Öney