Zehra Öney
Sosyal Yaşam Trend Teknolojiler

Virgin Galactic, Uzay Uçuşları İçin İtalya’yla Anlaşmaya Vardı

Virgin Galactic, Uzay Uçuşları İçin İtalya’yla Anlaşmaya Vardı

Virgin Galactic’in İtalya ile yaptığı anlaşma kapsamında, İtalya’daki Taranto-Grottaglie Havalimanı kullanılacak.

Uzay araştırmaları alanında turistik yatırımlar artıyor. Turistik amaçla uzay yolculukları konusunda, 2022’de ilk uzay otelinin açılacağını sizlerle paylaşmıştım.

Bu alanda çalışmalarını sürdüren ve geliştirdiği SpaceShipTwo uzay aracıyla iki başarılı test uçuşu gerçekleştiren Virgin Galactic, uzay uçuşları alanında İtalya ile iş birliği yaptı.

Tech Crunch tarafından yayınlanan habere göre, İtalya’daki en büyük uzay şirketi SITAEL’in yanı sıra ALTEC ile iş birliği yapan Virgin Galactic, anlaşma kapsamında ticari uzay uçuşlarını İtalya’ya getirecek.

İtalyan havacılık otoritesi ENAC, uzay uçuşları için Taranto-Grottaglie Havalimanı’nı belirledi.

Bildiğiniz gibi özellikle roket fırlatmaları, roketin dik olduğu konumda yapılıyor. Oysa Virgin Galactic’in aracı SpaceShipTwo, yatay bir şekilde, bir uçak gibi kalkış yapıyor. Bu sebeple Taranto-Grottaglie Havalimanı, İtalya’daki yatay kalkışlı uzay uçuşları için kullanılacak.

Virgin Galactic, New Mexico’daki operasyonel merkezine ek olarak ilk defa Avrupa’da bir iş birliğine gidiyor. Bu açıdan oldukça önemli olan bu adım ile uzay yolculukları için Amerika’nın yanı sıra Avrupa’daki pist de kullanılabilecek.

Görsel: Virgin Galactic

İlgili İçerikler

Vizyonda 6 Yeni Film Var | 9 Ağustos 2015

Zehra Öney

Bedenini Hack’leyerek Seyahat Kartı Çipini Eline Yerleştiren Avustralyalıya Ceza Kesildi

Zehra Öney

Mobil Pazarlama Dersimize Onur Kaya Konuk Oldu

Zehra Öney