Zehra Öney
Sosyal Medya Sosyal Yaşam

Google, Bir Oyun Platformu Üzerinde Çalışıyor

Google, Bir Oyun Platformu Üzerinde Çalışıyor

Google’ın bir oyun platformu kurmak için çalışma içinde olduğu konuşuluyor.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Google, günümüzde pek çok farklı alanda faaliyet gösteriyor. Oyun ise Google için oldukça önemli bir yapıya sahip, çünkü YouTube ve Google Play Store’daki içeriklerin önemli sayılabilecek bir bölümü oyun üzerine. Öyle ki YouTube’un en çok takip edilen ve en çok gelir elde eden hesabı PewDiePie, oyun videoları yayınlıyor.

2016 yılında Facebook’un bir oyun platformu üzerinde çalıştığını sizlerle paylaşmıştım. Facebook geçtiğimiz aylarda bir “oyun oynama” platformu değil ama “oyun yayınlama” servisini hizmete açarak bu alandaki en büyük isimlerden biri olan Twitch’e rakip oldu.

Twitch oldukça önemli bir oyun yayıncısı ve Google’ın da dikkatini çeken bir platform. Şirket, 2014 yılında Twitch’i satın almak için harekete geçmiş ancak anlaşma tamamlanmamıştı.

Wired tarafından yayınlanan habere göre, Google, oyun platformu üzerinde çalışıyor. Habere göre, Yeti kod adıyla yürütülen proje kapsamında Google, hem donanım hem de bir oyun yayınlama hizmeti geliştirmek üzere çalışmalarını hızlandırdı.

Google, oyun geliştiricileri, iş birliği ya da satın alımlarla bünyesinde toplamaya başlamışken aynı zamanda E3 ve Game Developer Conference (Oyun Geliştiricileri Konferansı) yöneticileriyle toplantılar yapıyor.

Bakalım Google’ın oyun servisi ne zaman hayata geçecek.

İlgili İçerikler

29.000 Facebook Çalışanının Bordro Bilgileri Çalındı

Zehra Öney

La Boheme Prömiyeri Royal Opera House Prodüksiyonuyla Zorlu Center PSM’de Yapıldı

Zehra Öney

Sizin Adınıza Arkadaşlarınıza Cevap Yazacak Yapay Zeka Yolda

Zehra Öney