Zehra Öney
Kripto Para

Piyasa Değeri En Yüksek Olan 100 Kripto Paranın Sadece 40’ının “Gerçek” İşlevi Var

Piyasa Değeri En Yüksek Olan 100 Kripto Paranın Sadece 40’ının “Gerçek” İşlevi Var

Invest in Blockchain’in araştırması, kripto para piyasası için oldukça önemli veriler sunuyor.

Kripto paraların, başta Bitcoin olmak üzere, 2017’de yakaladığı yükseliş ivmesi 2018 yılında daha dalgalı bir seyir izlemeye ve pek çok kripto para yatırımcısının zarar etmesine, bazılarının da piyasa manipülasyonuyla kazanç sağlamasına sebep olmuştu.

Daha önce sizlerle, binlerce kripto paranın başarısız olduğunu paylaşmıştım. Yeni yayınlanan bir araştırma ise kripto para piyasasını anlamak için önemli veriler sunuyor.

The Independent tarafından yayınlanan habere göre, kripto para analiz sitesi Invest in Blockchain, piyasa değeri en yüksek olan 100 kripto paranın sadece 40 tanesinin gerçek bir işleve sahip olduğunu açıkladı.

Her projenin durumunu, yol haritasını, yayınlanma tarihini ve gelecekte tamamlanacağı belirtilen özelliklerinin hangilerinin tamamlandığını kontrol eden site, piyasa değeri en yüksek olan 100 kripto para projesinin “çalışan bir ürün”e sahip olduklarını iddia etmesine rağmen aslında çalışan bir ürüne sahip olmadığı sonucuna ulaştı.

60 adet projenin çalışan bir ürünü yok: Invest in Blockchain, çalışan ürünü “aktif” ve “kamuya açık” olarak tanımlıyor. Araştırmanın yayınlanmasının ardından kripto para pazarında değer kayıpları yaşandı.

Siz kripto paraların geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili İçerikler

E-Posta Gönderim Şirketleri de Kripto Para ve ICO Tanıtımlarına Yasak Getiriyor

Zehra Öney

Ünlü Mesajlaşma Uygulaması Line Kendi Kripto Parasını Çıkarıyor

Zehra Öney

Bitcoin Rekora Doymuyor!

Zehra Öney