Akıllı Ev Sistemlerinde Yeni Bir Adım: Amazon, Alexa’yla Kontrol Edilebilen Mikrodalga Fırın Geliştirdi

1
17
Akıllı Ev Sistemlerinde Yeni Bir Adım: Amazon, Alexa’yla Kontrol Edilebilen Mikrodalga Fırın Geliştirdi

Amazon’un yeni mikrodalga fırını, Alexa’yla kontrol ediliyor.

“Bir patates” diyor patatesi mikrodalgaya yerleştiren kullanıcı ve Alexa cevap veriyor: “Başlayan: Patates, 6 dakika 34 saniye.”

Akıllı ev sistemleri konusunda uzun süredir çalışmalar yapılıyor. Başlangıçta cep telefonu merkezli ilerleyen sistemlerde, artık akıllı hoparlörler merkezi bir konumda. Amazon, Google, Apple gibi dev firmalar, akıllı hoparlörleri ve sesli asistanlarını kullanıma sunalı uzun zaman oldu. Sesle kontrol edilen bu asistanlar; evin ısısını ayarlama, ışıkları açıp kapama, müzik çalma, hava durumu gibi bilgileri paylaşma, mesajlarınızı size okuma gibi görevleri yerine getiriyor. Akıllı ev sistemlerinin vadettiği potansiyel oldukça heyecan verici ve şirketler bu konuda yatırımlarını artırıyor.

Amazon, sesli asistanı ve hoparlörü Alexa ile kontrol edilebilen yeni mikrodalga fırınını tanıttı. BBC tarafından yayınlanan habere göre, Amazon’un Cihazlardan Sorumlu Başkanı David Limp, Amazon’un mikrodalga fırın geliştirmesini şu sözlerle açıklıyor: “Büyük bir sebep için geliştirildi; sadece mutfağınızdaki değil, evinizdeki çok sayıda cihaz, internetin bu harika cihazına (Alexa’yı kastediyor) bağlı değil.”

Bu mikrodalga fırınla birlikte Amazon diğer cihazlarını da tanıttı: Bunlar arasında sesle kontrol edilen saat, daha iyi ses kalitesi sunan hoparlörler ve arabada da Alexa’yı kullanmanızı sağlayan bir cihaz.

Amazon, arabalar için geliştirdiği cihazın, sürücülerin dikkatlerinin dağılmaması açısından sesle kontrol edildiğini açıklıyor.

Siz bir sonraki akıllı ev cihazının hangisi olmasını isterdiniz? Belki çamaşır makinesi? Bulaşık makinesi?

Yorumlarınızı bekliyorum.

.

1 Yorum

  1. […] Akıllı hoparlör ve sesli asistanlar piyasaya çıkalı uzun bir süre olmadı ancak vadettikleri potansiyel oldukça yüksek. Bu sebeple Amazon, Google, Apple, Samsung ve Sonos gibi firmalar bu alandaki yatırımlarını artırarak kendi ürünlerini piyasaya sürdüler. Akıllı hoparlörler ile pek çok işlemi yapmak mümkün: Müzik dinlemek, hava durumu ve diğer haberleri takip edebilmek, sipariş vermek ve hatta mikrodalga fırını kontrol edebilmek. […]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here