Hologram Öğretim Görevlileri Üniversitede Ders Verecek

0
65
Hologram Öğretim Görevlileri Üniversitede Ders Verecek

Imperial College London’da hologram öğretim görevlileri tanıtıldı.

Robotlardan sonra hologramlar da ders vermeye hazır. Geçtiğimiz günlerde insansı robotların (humanoid) Amerika Birleşik Devletleri Kara Harp Okulunda (United States Military Academy) ahlak felsefesi dersini anlattığını sizlerle paylaşmıştım.

Şimdi de sıra hologram öğretim görevlilerine geldi. Hologram teknolojisi, kişilerin fotoğraf ve videolarından, onların sanal bir versiyonunu oluşturmak için kullanılıyor. Bu teknoloji sayesinde şimdiye dek Michael Jackson, Elvis Presley gibi ünlü şarkıcıların hologramları üretildi. Örneğin geçtiğimiz yıllarda kaybettiğimiz ünlü İngiliz şarkıcı Amy Winehouse’un da hologramı, 2019’da turneye çıkacak.

Peki dersleri hologramlardan dinlemeye ne dersiniz? BBC tarafından yayınlanan habere göre Londra Emperyal Koleji (Imperial College London), hologram öğretim görevlileri ile ders işlemeye hazır. 1907 yılında kurulan ve günümüzde dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer alan Londra Emperyal Koleji, hologram teknolojisini tanıttı: Dünyada bir ilk olarak hayata geçirilen proje kapsamında birinci fazda sadece İşletme Fakültesinde uygulanacak olan teknolojinin, zamanla okul bünyesinde “sıradan” hale gelmesi planlanıyor.

Siz bu teknolojiyi nasıl buldunuz?

Görsel: imperial.ac.uk

.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here