Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Trend Teknolojiler

Samsung, Katlanabilir Telefonunu Tanıttı

Samsung, Katlanabilir Telefonunu Tanıttı

Samsung, merakla beklenen katlanabilir telefonunu tanıttı.

Cep telefonu teknolojisinin gelecekte izleyeceği yol belli oldu diyebiliriz: Artık katlanabilir ekranların devri başlıyor!

Samsung’un 2013 yılından beri üzerinde çalıştığı katlanabilir ekran teknolojisi, sonunda şirketin yöneticilerinden Justin Denison tarafından tanıtıldı. Henüz cihazın ismi resmi olarak açıklanmadı ancak Samsung, yeni ekranını Infinity Flex Display (Sonsuz Esnek Ekran) olarak isimlendirdi.

BBC tarafından yayınlanan habere göre, Samsung’un yeni telefonunda iki ekran olacak. Ekranlardan ilki telefonun ön yüzeyinde ve küçük boyutta olacak. İkinci, katlanabilir ekran ise telefonun iç kısmında yer alıyor: 7,3 inç büyüklüğündeki ekran neredeyse “düz” bir formda kullanılabiliyor ve kullanıcılara daha geniş bir ekranda çalışma ya da video izleme imkanı sunuyor.

Samsung, cihazını tanıtırken asıl amacı geliştiricilere seslenmekti: Denison, geliştiricilere, bu teknoloji üzerinde çalışmaya başlamalarını söyledi.

“Yarının akıllı telefonlarının kaynağı” olarak nitelendirilen ekran, uzun süredir akıllı telefon dünyasında gördüğümüz en büyük yeniliklerden biri, hiç şüphesiz.

Siz cihazı nasıl buldunuz?

Görsel: Samsung

İlgili İçerikler

Gizlilik Bildirimini Güncelleyen WeChat, Kullanıcı Bilgilerini Çin Hükûmeti ile Paylaşıyor

Zehra Öney

İngiltere, Biyometrik Verileri Tek Bir Noktada Toplamayı Planlıyor

Zehra Öney

Fitbit, Pebble’ı Satın Alıyor

Zehra Öney