Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

iOS 13: En İyi Özellikler Neler?

iOS 13: En İyi Özellikler Neler?

iOS 13’te Karanlık Mod ve Apple Maps’in “Etrafa Bak” özelliği dikkat çekiyor.

The Verge tarafından yayınlanan habere göre, Apple, iOS işletim sisteminin en yeni versiyonu iOS 13’ü pek çok yeni yazılım özelliğiyle birlikte yayınladı.

iOS 13, iPhone 6s ve daha sonra çıkan Apple cihazlarında kullanılabilecek.

Karanlık Mod, düşük ışık koşullarında kullanım için tasarlandı ve hem gözleri hem de karanlık ortamda yoğun ışık yansıtmadığı için çevredekileri rahatsız etmeyecek.

iOS işletim sisteminin tamamında uygulanan Karanlık Mod, aynı zamanda üçüncü parti uygulamalarla birlikte de kullanılabilecek.

İOS 13’ün bir diğer önemli özelliği de “Apple ID ile giriş yap” oldu. Uygulama ve web sitelere girişte kullanılacak sistem sayesinde kullanıcılar site ve uygulamalara Apple kimlikleriyle giriş yapabilecekler. Bu sayede kullanıcılar yeni web site ya da uygulama üyelikleri için her defasında uzun formları doldurmayacaklar ve yeni bir parola oluşturmayacaklar. Sadece Apple ID ile giriş yap özelliğini seçerek ve Face ID ya da Touch ID’yi kullanarak giriş yapabilecekler.

Apple ID ile giriş yap özelliği tüm Apple cihazlarının yanı sıra Android ya da Windows’taki web sayfaları ve uygulamaları için de çalışacak.

Görsel: apple.com

İlgili İçerikler

Microsoft, Üç Aylık Gelir Raporunu Açıkladı

Zehra Öney

Amerika’da Erişim Oranı En Yüksek Uygulamalar Hangileri?

Zehra Öney

Amazon, Ofiste Çalışmaya Dönülmesini Ocak 2022’ye Erteledi

Zehra Öney