Zehra Öney
Genel Sosyal Yaşam

Teknolojide Kadın için Tavsiyeler

Teknolojide Kadın için Tavsiyeler

Checkr’ın Ürün ve Tasarımdan Sorumlu Başkan Yardımcısı Lydia Varmazis’ten “Teknolojide Kadın” için tavsiyeler…

Quora ve Forbes’ta ortak yayınlanan soru-cevap kapsamında, Checkr’ın Ürün ve Tasarımdan Sorumlu Başkan Yardımcısı Lydia Varmazis, teknolojide kadınlar için tavsiyelerde bulunuyor:

“Teknolojide halihazırda bulunan ya da çalışmaya başlayan kadınlara tavsiyem, mümkün olan tüm fırsatlarda konuşmaları olacaktır. Çünkü duyulmaya değer değerli bir sesiniz var. Kadınlar olarak genellikle, kenarda durmak ve daha fazla deneyime sahip veya daha fazla gücü olan başkalarının konuşmalarına izin vermek için eğitiliriz. İyi oluşturulmuş bir fikriniz varsa başka birinin çözümünün daha iyi çalışacağını düşünseniz bile, fikrinizin duyulduğundan emin olun.

Networking, sadece kariyeriniz için değil, kariyer gelişimine yardımcı olabilecek alanlarda bulunan diğer kadınlarla tanışmak için de önemlidir. Sektördeki etkinliklere ve LinkedIn gibi profesyonel platformlara katılarak hem şirket içinde hem de dışında güvenilir bağlantılar kurun.

Benzersiz olduğunuzu kendinize hatırlatın, kim olduğunuzdan ve neler başarabileceğinizden emin olun. Herkes gibi düşünmüyorsunuz ya da davranmıyorsunuz diye, bu, sizin yanlış olduğunuzu göstermez. Aslında sizi farklı yapan şey, sizi daha güçlü kılacak ve büyük düşünmeniz ve harekete geçmeniz için cesaret verecek olan şeydir.

İlgi alanınız, etki alanınız ve kontrol alanınız arasındaki farkı anlayın ve yönetin, sadece teknoloji endüstrisinde değil, yaşamda da büyümek için çok önemlidir. Proaktif olun ve yapamayacağınız şeylerden endişe etmek yerine, yapabileceğiniz şeylere odaklanın.”

Görsel: Maryse Zeidler / CBC

İlgili İçerikler

Zipline, ABD’de Drone Programı ile Medikal Teslimata Başlıyor

Zehra Öney

Apple Londra’daki Mağazasını Yeniledi

Zehra Öney

Spotify Kendi Ödül Törenini Düzenliyor

Zehra Öney