Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Yaşam Trend Teknolojiler Yapay Zeka

Teknolojide Kadın: Sağlık Alanında Kadınların Kurduğu İlham Veren 5 Startup

Teknolojide Kadın: Sağlık Alanında Kadınların Kurduğu İlham Veren 5 Startup

Teknolojide kadın girişimcilerin kurduğu şirketlerin sayısı artıyor ve ilham verici girişimler diğer kadınlara da örnek oluyor.

Siliconcanals tarafından seçilen, kadınların kurduğu ilham verici startup’ların listesine göz atmaya ne dersiniz?

Arthronic | Kurucu: Letizia Gionfrida

Londra merkezli olan Arthronic, hizmet olarak yazılım (SaaS) platformu sunuyor. Bu sayede cep telefonu ya da bilgisayar kamerasıyla çekilen görüntülerden, eklem iltihabını, yapay zeka yardımıyla uzaktan teşhis etmeye yardımcı oluyor.

Wellola | Kurucu: Sonia Neary

İrlanda’da kurulan Wellola, hizmet olarak yazılım platformu sayesinde kliniklerin; e-ziyaretlerini, dahili mesajlaşma sistemlerini, online ödeme işlemlerini yönetmelerini sağlıyor.

Cardiomo | Kurucu: Ksenia Belkina

New York merkezli olan Cardiomo, yapay zeka çözümleri sunuyor. Bu çözümler kalp hastalarının takip ve izleme süreçlerine odaklanıyor. Giyilebilir cihazı sayesinde kalp hastalarının durum değişikliklerini %99,63’lük bir doğruluk payıyla tespit ediyor.

Eva | Kurucu: Arfa Rehman

Londra merkezli olan Eva, kadınların, menopozun etkilerini davranış bilimleriyle kombinleyerek yönetmelerini sağlıyor. Eva aracılığıyla kadınlar, semptomların takibini yapabildikleri gibi aynı zamanda kişiselleştirilmiş sağlık bilgileri de alabiliyorlar.

Blazar | Kurucu: Dora Sabino

Paris merkezli olan Blazar, onkolojistlerin ve araştırmacıların, hastaların bağışıklık artırıcı tedavilere nasıl tepki vereceklerini öngörmelerine yardımcı oluyor.

Görsel: yourstory.com

İlgili İçerikler

Hyundai Akıllı Saatlerle Araç Kontrolünü Sağlamaya Başladı

Zehra Öney

Tüketiciler Bu Yıl Mobil Cihazlarında 800 Saat Geçirecek

Zehra Öney

Pinterest’in Satın Alınabilir Pin’leri Artık iPhone ve iPad’lerde

Zehra Öney