Zehra Öney
Siber Güvenlik Sosyal Medya Sosyal Yaşam

Airbnb, Güvenlik Sebebiyle Tüm Kayıtları Doğrulayacak

Airbnb, Güvenlik Sebebiyle Tüm Kayıtları Doğrulayacak

Airbnb, konukların tehlikede olmadıklarını garantilemek istiyor.

Airbnb, California’da gerçekleşen Halloween saldırısının ardından güvenlik önlemlerini artırmaya başladı. The Verge tarafından yayınlanan habere göre, ev kiralama servisinin CEO’su Brian Chesky, şirketin, kullanıcılarını rahatlatmak için, kayıtlı olan tüm evleri inceleyeceğini açıkladı. Bu inceleme, adres ve fotoğraflara ek olarak ev sahiplerinin gerçek olup olmadıklarının yanı sıra evin konumunun da güvenlik standartlarını içeriyor.

Şirket, yüksek risk içeren kiralamaları yakın bir şekilde inceleyeceğini belirtti: Örneğin aynı şehirde yaşamasına rağmen aynı bölgede büyük bir ev kiralamak gibi. Airbnb’nin başını ağrıtan ve silahlı saldırıyla sonuçlanan kiralama, görünürde bir aile toplantısı gibiydi ancak aslında 100’den fazla konuğun katıldığı bir parti organizasyonu için tutulmuştu.

İnceleme sürecini desteklemek için Airbnb ayrıca “konuk garantisi”ni de devreye alıyor. Kiraladığınız ev, açıklamadaki gibi değilse ya en az ödediğiniz meblağa denk bir ev bulunacak, eğer bu mümkün değilse tam para iadesi yapılacak.

Görsel: telegraph.co.uk

İlgili İçerikler

Apple, Mali Takvimine Göre 2020 İkinci Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı

Zehra Öney

Walmart Üyelik Ücreti Olmadan Ücretsiz Ertesi Gün Teslimatlarına Başlıyor

Zehra Öney

YouTube, İnteraktif 360 Derece Animasyon Yayınladı

Zehra Öney