Zehra Öney
Siber Güvenlik Sosyal Medya Sosyal Yaşam

Airbnb, Güvenlik Sebebiyle Tüm Kayıtları Doğrulayacak

Airbnb, Güvenlik Sebebiyle Tüm Kayıtları Doğrulayacak

Airbnb, konukların tehlikede olmadıklarını garantilemek istiyor.

Airbnb, California’da gerçekleşen Halloween saldırısının ardından güvenlik önlemlerini artırmaya başladı. The Verge tarafından yayınlanan habere göre, ev kiralama servisinin CEO’su Brian Chesky, şirketin, kullanıcılarını rahatlatmak için, kayıtlı olan tüm evleri inceleyeceğini açıkladı. Bu inceleme, adres ve fotoğraflara ek olarak ev sahiplerinin gerçek olup olmadıklarının yanı sıra evin konumunun da güvenlik standartlarını içeriyor.

Şirket, yüksek risk içeren kiralamaları yakın bir şekilde inceleyeceğini belirtti: Örneğin aynı şehirde yaşamasına rağmen aynı bölgede büyük bir ev kiralamak gibi. Airbnb’nin başını ağrıtan ve silahlı saldırıyla sonuçlanan kiralama, görünürde bir aile toplantısı gibiydi ancak aslında 100’den fazla konuğun katıldığı bir parti organizasyonu için tutulmuştu.

İnceleme sürecini desteklemek için Airbnb ayrıca “konuk garantisi”ni de devreye alıyor. Kiraladığınız ev, açıklamadaki gibi değilse ya en az ödediğiniz meblağa denk bir ev bulunacak, eğer bu mümkün değilse tam para iadesi yapılacak.

Görsel: telegraph.co.uk

İlgili İçerikler

23 Nisan Haftasında Vizyonda 12 Film Var

Zehra Öney

Vizyonda 8 Yeni Film Var | 21.06.2015

Zehra Öney

Facebook, Pinterest Benzeri Bir Uygulama Yayınladı: Hobbi

Zehra Öney