Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Medya Sosyal Yaşam

Amazon, Google Stadia ile Gelecek Yıl Kendi Bulut Oyun Servisi ile Rekabet Edecek

Amazon, Google Stadia ile Gelecek Yıl Kendi Bulut Oyun Servisi ile Rekabet Edecek

Amazon kendi bulut oyun girişimi için işe alımlara başladı.

Teknoloji dünyasının önemli bir ismi daha bulut oyun alanına giriş yapmaya hazırlanıyor. Google’ın Stadia servisine ek olarak, Microsoft’un Project xCloud ve Sony’nin PlayStation Now bulut oyun girişimlerine ek olarak Amazon da pastadan pay almaya hazırlanıyor.

The Verge tarafından yayınlanan habere göre, Amazon yeni bulut oyun servisini 2020’de açıklayacak ve servis, Amazon Web Services alt yapısıyla hizmet verecek. AWS, dünyanın en büyük bulut çözümlerinden biri.

Amazon her ne kadar konu hakkında resmi bir açıklama yapmasa da Microsoft’ta görev yapan uzmanları işe almaya başladı. Ek olarak Amazon, “bilgisayarlı görme ve oyun yayını gibi yeniliğe öncülük eden” alanlar için iş ilanları çıkmaya başladı.

Amazon, oyun yayın servisinde benzersiz bir noktada duruyor. Çünkü AWS’ye sahip ve bu da sistemi kendi altyapısı üzerinden sunacağı anlamına geliyor. Ek olarak günümüzün en çok kullanılan, oyuncuların oynadığı oyunları yayınlama servisi Twitch’in de sahibi. Bu sayede şirket, hem oyun oynamayı hem de oyun yayıncılığını birleştirebilir.

Görsel: in.mashable.com

İlgili İçerikler

Twitter’ın Algoritma Değişikliği Tüm Kullanıcılar İçin Aktif Hale Geldi

Zehra Öney

Artırılmış Gerçeklik Pazarı Beş Yıl İçinde %105,72 Oranında Büyüyecek

Zehra Öney

Drone’lar Yüksek Hızlı İnternet Altyapıları Kurmaya Yardım Ediyor

Zehra Öney