Zehra Öney
Mobil Pazarlama Sosyal Medya Sosyal Yaşam

Instagram, Influencer’ların E-Sigara, Silah ve Tütün Ürünleri Reklamları Yapmasını Yasaklıyor

Instagram, Influencer’ların E-Sigara, Silah ve Tütün Ürünleri Reklamları Yapmasını Yasaklıyor

E-sigara, tütün ürünleri ve silahları tanıtan “markalı içerik”lere artık izin verilmeyecek.

CNN tarafından yayınlanan habere göre, Instagram artık e-sigara, tütün ürünleri ve silahları tanıtan “markalı içerik”lere izin vermeyecek. Haziran ayında Instagram bir değişiklik yapmış ve bu sayede reklamverenlerin “influencer”lar aracılığıyla ya da markaların ürün ya da servislerini kullanan kullanıcılar aracılığıyla tanıtım yapmasını sağlamıştı. Kullanıcılar bu tür bir iş birliği içeren gönderilerde “ücretli ortaklık” (paid partnership with) ifadesini görüyorlardı.

Facebook’un halihazırdaki reklam politikasında markaların ya da reklamverenlerin e-sigara, tütün ürünleri ve silah reklamı yapmaları yasak. Buna karşın bireysel kullanıcılar bu tür içerikler hakkında paylaşım yapabiliyorlar, bu da markaların bu tür ürünler için influencer ya da kullanıcılarla ücretli iş birliği yapmalarını teoride mümkün kılıyordu.

Instagram artık önümüzdeki haftalarda bu tür iş birliklerine izin vermeyeceğini açıkladı. Instagram adına konuşan bir yetkili, bu tür ürünleri kapsayan markalı içeriklere yönelik yasaklamanın ilk kez hayata geçirildiğini belirtti.

Görsel: eyerys.com

İlgili İçerikler

Eski Beatles Üyesi Paul McCartney’in Pazarlama Çalışmalarında Öncelik Anlık Mesajlaşma Uygulamalarında

Zehra Öney

Facebook LinkedIn’e Rakip mi Oluyor?

Zehra Öney

YouTube, İnteraktif 360 Derece Animasyon Yayınladı

Zehra Öney