Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Yaşam

Apple, Filmlerde Kötü Karakterlerin iPhone Kullanmalarına İzin Vermiyor

Apple, Filmlerde Kötü Karakterlerin iPhone Kullanmalarına İzin Vermiyor

The Last Jedi’ın yönetmeni Rian Johnson, Apple’ın, filmlerde kötü karakterlerin iPhone kullanmalarına izin vermediğini açıkladı.

Sinema dünyasında pek çok sponsorlu reklamın yanı sıra, gizli reklamlar ve izinlerle kullanılan ürünler var. Bu açıdan karakterlerin giydikleri kıyafetler, taktıkları mücevher ve diğer aksesuarlar, gittikleri restoranlar, film bütçelerine sponsorluk olarak katkı sağlarken markalara da önemli bir reklam kaynağı oluşturuyor. Peki ya “kötü” karakterlerin markayla özdeşleşmesini isteyen bir marka varsa?

The Verge tarafından Vanity Fair röportajına dayandırılarak yayınlanan habere göre Star Wars serisindeki The Last Jedi’ın ve Knives Out’un yönetmenliğini yapan Rian Johnson, Apple ile ilginç bir bilgiyi paylaştı. Yönetmen, röportajında “Apple… Onlar filmlerde iPhone’ları kullanmanıza izin verirler ama kötü karakterler kamera önünde iPhone kullanamazlar.” dedi.

Bu röportaj, Apple’ın, ürünlerini kullanma iznini verirken çeşitli kısıtlamalar getirdiği konusunu açtı. MacRumors tarafından şirketin, ürünlerinin film ve diğer yapımlarda kullanılmasına izin verirken; “en iyi ışıkta ve tercihen Apple ürünleri ve Apple şirketini yansıtan içerik ve biçimde kullanılmasına” yeşil ışık yaktığı belirtildi.

Görsel: thenextweb.com

İlgili İçerikler

Mobil Uyumlu Sadakat Programları Satın Alma Davranışlarına Etki Ediyor

Zehra Öney

Pinterest’ten iOS Uygulamalarını İndirmek Artık Mümkün

Zehra Öney

581 Milyon Kullanıcı Facebook’a Sadece Mobil’den Giriş Yapıyor

Zehra Öney