Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Yaşam

Koronavirüs Video İzleme Oranlarının Artmasına Sebep Oldu

Koronavirüs Video İzleme Oranlarının Artmasına Sebep Oldu

Pek çok video servisinin izlenme oranlarında önemli artışlar yaşandı.

Çin’de ilk kez 31 Aralık’ta rapor edilen yeni koronavirüs, 3 ayın ardından dünyanın pek çok ülkesine yayıldı ve maalesef ölüm sayılarındaki artış, ülkeleri daha önce görülmemiş önlemler almaya itti.

Birçok ülkede uygulanan zorunlu sokağa çıkma yasağına karşın, aralarında Türkiye’nin de olduğu pek çok ülke ise zorunlu bir sokağa çıkma yasağı uygulamak yerine, vatandaşlarını evde kalmaları yönünde uyarıyor.

Evde kalan kullanıcılar ise video izleme servislerini daha da fazla kullanmaya başladılar. The Verge tarafından yayınlanan habere göre, ABD’de faaliyet gösteren HBO Now’ın izlenme oranı %20 arttı. Dizilerin bölümlerini ardı ardına izleyen kullanıcı sayısı %65, filmlerin izlenme oranı ise %79 arttı.

Netflix, her ne kadar izlenme sayılarını açıklamasa da Netflix’in izlenme oranı yükseldi. Benzer şekilde Disney Plus’ın da hem üyelik başvurusu hem de izlenme oranında artış yaşandı.

Amazon’un sahibi olduğu Twitch’in de izlenme oranı yükseldi. Benzer şekilde YouTube Gaming’de yer alan yayınların izlenme sayısı da %15 oranında artış yaşadı.

Görsel: primetimer.com

İlgili İçerikler

Bu Hafta 6 Yeni Film Vizyonda | 7 Şubat 2015

Zehra Öney

Instagram Yeni Uygulaması Boomerang’ı Yayınladı

Zehra Öney

Alphabet’in Gelirleri Yüzde 14 Arttı

Zehra Öney