Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Medya Sosyal Yaşam

Evde Kalırken Arkadaşlarınızla Hangi Uygulamalar Aracılığıyla Görüşebilirsiniz?

Evde Kalırken Arkadaşlarınızla Hangi Uygulamalar Aracılığıyla Görüşebilirsiniz?

Koronavirüs nedeniyle evden çıkmadığımız için arkadaşlarımızla görüşürken genellikle WhatsApp görüntülü aramayı tercih ediyoruz. Peki diğer alternatiflerimiz neler?

Koronavirüs salgınının tablosu giderek ağırlaşırken evde vakit geçiren insanlar, arkadaşlarıyla etkileşime geçmek için farklı uygulamalar kullanıyorlar.

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatApp, grup aramaları desteklerken pek çok farklı ülkedeki kullanıcılar da farklı uygulamalar aracılığıyla bir araya gelebiliyorlar.

Google Duo:

Google tarafından geliştirilen Duo, daha önce 8 kişiye kadar görüntülü aramayı desteklerken artık 12 kişiye kadar görüntülü aramayı destekliyor.

Skype:

İnternet üzerinden ücretsiz görüntülü arama sunan Skype aracılığıyla sabit hatlar da ücret karşılığında aranabiliyor. Kullanıcılar aynı zamanda ekranlarını diğer kullanıcılarla paylaşabildiği için bir proje üzerinde çalışırken ekip arkadaşlarınıza “nasıl olmuş” diye sorabilir ve görüşlerini alabilirsiniz.

Facetime:

Apple’ın varsayılan görüntülü arama uygulaması FaceTime, sadece Apple cihazlarıyla sınırlı olduğu için kullanım oranı görece daha az. Ancak iki Apple cihazı (Mac, iPad, iPhone) arasında oldukça verimli ve etkili bir görüntülü arama deneyimi sunuyor.

Zoom:

Özellikle Amerika’da oldukça yaygın olarak kullanılan Zoom, genellikle grup halinde konuşmak ve şirket toplantıları için tercih ediliyor.

Instagram:

WhatsApp’ın yanı sıra Facebook’un sahibi olduğu Instagram da görüntülü aramayı destekliyor.

Siz hangi görüntülü arama uygulamasını kullanıyorsunuz?

Görsel: parade.com

İlgili İçerikler

LG, Üç Ekranlı Katlanır Telefonunu IFA Teaser’ında Tanıttı

Zehra Öney

Facebook Reklamverenlere Bire Bir Chat İmkanı Sunmaya Başlıyor

Zehra Öney

Twitter: “Tüm Ekip Arkadaşlarımız Evden Çalışmalı”

Zehra Öney