Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Yaşam

Samsung ve Google Akıllı Saatlerinde El Yıkama Süresini Ölçüyor

Samsung ve Google Akıllı Saatlerinde El Yıkama Süresini Ölçüyor

Koronavirüsle mücadele kapsamında teknolojik geliştirmeler de yapılıyor.

Koronavirüs pandemisi etkisini sürdürmeye devam ederken virüsten korunmanın en önemli adımlarından biri de ellerimizi düzenli olarak yıkamak. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ellerimizi düzenli olarak en az 20 saniye boyunca iyice yıkamamızı tavsiye ederken teknoloji şirketleri de bu konuda kullanıcılara destek oluyor.

The Verge tarafından yayınlanan habere göre Samsung kendi akıllı saatleri, Google da Wear OS kullanan akıllı saatler için el yıkama süresini ölçümleyen uygulamalar geliştirdi.

Samsung’un zaman ölçen uygulaması, kullanıcıların ilk 5 saniye ellerini sabunlamaları ve sonrasındaki 20 saniye boyunca da ellerini iyice yıkamalarını ölçümlüyor. Bu sayede kullanıcılar 25 saniye boyunca ellerini yıkıyorlar.

Google’ın Wear OS işletim sistemini kullanan akıllı saatler için geliştirdiği zaman ölçer ise 40 saniye boyunca süre tutuyor.

Samsung’un uygulaması aynı zamanda kullanıcılara “ellerini yıka” uyarısı da gönderebiliyor. Kullanıcılar diledikleri bir zaman aralığı belirleyerek uygulamanın kendilerine ellerini yıkama konusunda bildirim göndermesini sağlayabiliyorlar.

Görsel: news.samsung.com

İlgili İçerikler

Fitbit Giyilebilir Cihazlarını New York Otobüs ve Metrosunda Test Edecek

Zehra Öney

Instagram Threads: Yeni Uygulama Sadece Yakın Arkadaşları Hedefliyor

Zehra Öney

Uber ve Lyft, San Francisco’daki Trafik Sıkışıklığının Yüzde 47’sinden Sorumlu

Zehra Öney