Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Yaşam

Koronavirüs Pandemisi ABD’de Oyun Sektörünün Rekor Kırmasını Sağladı

Koronavirüs Pandemisi ABD’de Oyun Sektörünün Rekor Kırmasını Sağladı

Koronavirüs sebebiyle ABD’de oyun satışlarında rekor kırıldı.

Koronavirüs pandemisi dünyayı etkisine almaya başlayalı 5 ay oldu ve pek çok ülkede milyonlarca kişi evlerinden çıkmıyor. Evde vakit geçirmek için en çok tercih edilen aktivitelerin başında da oyunlar geliyor.

The Verge tarafından endüstri analiz şirketi NPD Group’un yaptığı araştırmaya dayanarak hazırlanan habere göre, yılın ilk üç aylık döneminde ABD’deki oyun sektörü rekor kırdı.

Araştırmaya göre, yılın ilk üç aylık döneminde video oyunlara yapılan harcamalar geçen yılın aynı dönemine göre %9 artışla 10,9 milyar dolara ulaştı. Bu, şimdiye kadarki en yüksek harcama.

Kullanıcıların en çok satın aldıkları oyunlar ise şu şekilde oldu: Animal Crossing: New Horizons, Call of Duty: Modern Warfare, Doom Eternal, Dragon Ball Z: Kakarot, Fortnite, Grand Theft Auto V, Minecraft, MLB The Show 20 ve NBA 2K20.

Benzer şekilde oyun konsollarının satışı da artış gösterdi. Bu dönemde konsollara yapılan harcamalar 770 milyon dolara ulaştı. Dönemin en çok satılan konsolu Nintendo Switch oldu. Bunun bir sebebi, kullanıcıların yeni çıkacak PlayStation 5 ve Xbox modellerini beklemeleri.

Görsel: stuff.co.za

İlgili İçerikler

2016 Yılında Mobil Uygulama Pazarı Nasıldı?

Zehra Öney

Yapay Zeka Tarafından Bestelenen İlk Pop Müzik Şarkısını Dinlediniz mi?

Zehra Öney

Sosyal Medyada Mobil Kullanımı Yüzde 80’e Ulaştı

Zehra Öney