Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Medya Sosyal Yaşam

Facebook Messenger ve WhatsApp Mesajları Her İki Uygulamada da Okunabilecek

Facebook Messenger ve WhatsApp Mesajları Her İki Uygulamada da Okunabilecek

Facebook Messenger’da bulunan kod, Facebook’un bu konudaki çalışmaları yönündeki ilk adım oldu.

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamaları arasında hem WhatsApp hem de Facebook Messenger bulunuyor. WhatsApp’ın dünya çapında 2 milyar, Facebook Messenger’ın ise 1,5 milyar kullanıcısı var. Peki, bu iki uygulama kendileri arasında geçişkenlik gösterse ne olurdu?

Facebook bu konudaki çalışmalar hakkında daha önce de ipuçları vermişti ancak şimdiye dek bu konuda somut bir adım atmamıştı.

Forbes tarafından yayınlanan habere göre, Facebook Messenger’ın içinde bulunan kod, uygulamanın WhatsApp üzerinden atılan mesajları da kabul edeceğini gösteriyor. Bu çalışma da gösteriyor ki kullanıcılar tek bir uygulama üzerinden hem WhatsApp hem de Facebook Messenger mesajlarına ulaşabilecekler. Telefonunda bu iki uygulamadan biri olmayan kullanıcılar diğer uygulamadaki mesajlarına erişip mesaj gönderebilecekler.

Bu konudaki en büyük “engel”lerden biri de WhatsApp’taki mesajların uçtan uca şifreli olmasına rağmen Facebook Messenger’ın şifre sistemini kullanmaması. Facebook’un bu konuda henüz bir açıklaması bulunmuyor.

Görsel: express.co.uk

İlgili İçerikler

Instagram’ın En Hızlı Büyüyen Hesabı: David Beckham

Zehra Öney

5 Yıl İçinde ABD’deki Giyilebilir Cihaz Satışları 9 Milyar Doları Geçecek

Zehra Öney

Google Maps Restoranlardaki Popüler Yemekleri Size Gösterebilir

Zehra Öney