Zehra Öney
Event Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Yaşam

Tüketici Elektroniği Fuarı, 2021’de Sadece Online Olacak

Tüketici Elektroniği Fuarı, 2021’de Sadece Online Olacak

Tüketici Elektroniği Fuarı, 2021’de sadece dijital olarak düzenlenecek zira organizatörler katılımcıları koronavirüs pandemisinden korumanın tek yolunun bu olduğunu düşünüyorlar.

En büyük teknoloji fuarı olan ve her yıl 180.000’den fazla insanı Ocak ayında Las Vegas’a çeken Tüketici Elektroniği Fuarı (Consumer Electronics Show), Tüketici Elektroniği Birliği (The Consumer Technology Association – CTA) tarafından düzenleniyor. The Verge tarafından yayınlanan habere göre, CTA CEO’su Gary Shapiro, 2021’de herhangi bir fiziksel etkinlik düzenlenmeyeceğini duyurdu.

Shapiro, fuarın yeni dijital versiyonunun, firmalar, katılımcılar, basın ve teknoloji liderlerinin birbirleriyle etkileşime girmelerini online görüşmeler ve sanal toplantılar aracılığıyla sağlayacağını belirtti.

18 milyondan fazla kişiye iş sağlayan CTA, fuarın 2021’de tamamen dijital hale gelmesi kararını, geçtiğimiz haftalarda 10.000’den fazla katılımcı ve diğer hissedarlarla yapılan değerlendirmeler sonucunda aldı. CTA, pek çok kişinin fuara katılmak istemediği sonucuna ulaşınca tüm etkinliği dijital formatta düzenleme kararı aldı.

Görsel: gadgetguy.com.au

İlgili İçerikler

Amazon, Canlı Ses Uygulaması Üzerinde Çalışıyor

Zehra Öney

TikTok: Çinli Kullanıcıların Online Vakitlerinin Yüzde 9’unu Geçirdikleri Uygulama

Zehra Öney

İspanya Koronavirüsle Savaşta Robotları Kullanacak

Zehra Öney