Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Yaşam

Google, Android’in Yanı Sıra iOS için de Ücretsiz Telefon Yedekleme Aracını Kullanıma Sunuyor

Google, Android’in Yanı Sıra iOS için de Ücretsiz Telefon Yedekleme Aracını Kullanıma Sunuyor

Google One, ücretsiz telefon yedekleme sunuyor.

Google, geçtiğimiz yıl, üyelik programı Google One’da, Android kullanıcıları için ücretsiz telefon yedekleme özelliğini kullanıma sunmuştu.

The Verge tarafından yayınlanan habere göre, Google, telefon yedekleme özelliğini iPhone kullanıcıları için de sunacağını açıkladı. Ayrıca, kullanıcıların ister Android ister iOS işletim sistemine sahip telefonları olsun, telefon yedekleme özelliği herkes için -Google One üyeliğine sahip olmasalar bile- ücretsiz olacak.

Bu, Google One’a ekstra üyelik ücreti ödemeyen kullanıcılar için sistemin sunduğu 15GB’ı Gmail, Drive, Fotoğraflar ve telefon yedekleme için kullanabilecekleri anlamına geliyor. 15GB günümüz telefon kapasiteleri düşünüldüğünde az bir depolama alanı gibi görünebilir ancak Drive ya da Fotoğraflar’ı kullanmayan kullanıcılar için işe yarar olabilir.

iPhone kullanıcıları, yakında kullanıma sunulacak olan Google One uygulaması aracılığıyla telefonlarının yedeklerini alabilecekler. Uygulama; fotoğraflar, videolar, telefon rehberi ve diğer bağlantıları ile takvim etkinliklerini kullanıcıların Google hesaplarında tutuyor olacak.

Görsel: infinitynews.it

İlgili İçerikler

Londra’da Robotlarla Yemek Teslimatı Başladı

Zehra Öney

Apple, Intel’in Telefon Çip İş Kolunu Satın Almaya Çok Yakın

Zehra Öney

İmrendiğiniz Ürün Bir Telefon Kadar Yakın | Milliyet

Zehra Öney