Zehra Öney
Sosyal Yaşam

Bill Gates, İhtiyacı Olan Ülkelerde Koronavirüs Aşısının Temini için 150 Milyon Dolar Bağışta Bulundu

Bill Gates, İhtiyacı Olan Ülkelerde Koronavirüs Aşısının Temini için 150 Milyon Dolar Bağışta Bulundu

Bill Gates global çaptaki aşı geliştirme çalışmalarına ek olarak ihtiyacı olan ülkeler için de ayrı bir bağış oluşturdu.

İlk kez Aralık 2019’da Çin’de rapor edilen ve sonrasında tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisi konusunda pek çok farklı ülkede aşı geliştirme çalışmaları yapılıyor. Aşı geliştirme çalışmalarına yardımcı olmak adına da pek çok ünlü isim ve organizasyon bağışta bulunuyor. Bill Gates de bu isimlerden biri.

Bill Gates, halihazırda Bill ve Melinda Gates Vakfı aracılığıyla 2021 sonuna kadar dünya çapında 2 milyar adet koronavirüs aşısı temini için çalışmalarını sürdürüyor. Ancak Bill Gates buna ek olarak önemli bir adım daha attı.

The Next Web tarafından yayınlanan habere göre, Bill Gates, ihtiyacı olan ülkelerde koronavirüs aşısının temini için 150 milyon dolar bağışta bulundu. Dünya çapında 92 ülkede aşının doz fiyatının 3 doların altında tutulması için yardımda bulunan Bill Gates, bu sayede ihtiyacı olan ülkelerdeki kişilerin de aşıya erişimini kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Görsel: npr.org

İlgili İçerikler

Hindistan, Aralarında PUBG ve Alipay’in de Olduğu 118 Mobil Uygulamayı Daha Yasakladı

Zehra Öney

JBL Güneş Enerjili Kulaklıklar Sınırsız Çalma Süresi Sözü Veriyor

Zehra Öney

Self-Servis Kasalar Artmaya Devam Ediyor

Zehra Öney