Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Yaşam

Uber, Pass Üyelik Sistemini California Hariç ABD Genelinde Kullanıma Sundu

Uber, Pass Üyelik Sistemini California Hariç ABD Genelinde Kullanıma Sundu

Uber, aylık “Uber Pass” üyelik sistemini ABD genelinde hizmete sundu.

Uber, 2018 yılında “Ride Pass” adını verdiği bir üyelik sistemini tanıtmıştı ve kullanıcılara aylık 15 dolar karşılığında her yolculuklarında indirim sağlamıştı. İlk olarak Los Angeles, Miami, Denver, Austin ve Orlando’da kullanıma sunulan bu servisin geliştirilmesi konusunda çalışmalarını sürdüren Uber, farklı şehirlerde farklı özellikler sunuyordu.

The Verge tarafından yayınlanan habere göre nihayet çalışmalar sonuçlandı ve Uber, “Uber Pass” adını verdiği; yolculuklar, yemek teslimatı ve mikromobilite (bisiklet ve scooter) servislerinde indirimler sunan yeni üyelik sistemini California hariç ABD genelinde kullanıma sundu.

Uber Pass üyeleri aylık 25 dolar ücret karşılığında UberX, Uber XL ve Uber Comfort yolculuklarında %10 indirimden yararlanacaklar. Uber Black, Uber SUV ve Uber Premier yolculuklarında bu indirim oranı %15’e yükselecek. Kullanıcılar ayrıca 15 dolar ve üzeri Uber Eats siparişlerinde %5 indirim ve ücretsiz teslimat hakkına da sahip olacaklar.

Uber ayrıca Latin Amerikalı startup Cornershop’u satın almasıyla birlikte market alışveriş teslimatlarında da ilerleme kaydediyor. ABD’de henüz erken sayılabilecek bir evrede olan bu servisle kullanıcılar eğer Uber Pass üyeleriyse 40 dolardan fazla tutardaki market alışverişlerinde ücretsiz teslimat hizmetinden faydalanacaklar.

Görsel: venturebeat.com

İlgili İçerikler

Nintendo Binlerce Hesabın Hack’lendiğini Açıkladı

Zehra Öney

6 Yeni Film Vizyona Girdi | 02.08.2015

Zehra Öney

Google, Hindistan Uygulama Mağazasında Rakip Ödeme Yöntemlerini Haksızca Engellemekle Suçlanıyor

Zehra Öney