Zehra Öney
Sosyal Medya

Instagram Ana Akışta “Önerilen Gönderiler” Sunmaya Başladı

Instagram Ana Akışta “Önerilen Gönderiler” Sunmaya Başladı

Instagram’ın yeni “Önerilen Gönderiler” özelliği, kullanıcılara daha fazla keşif imkânı sunuyor.

Dünyanın en popüler fotoğraf paylaşma uygulamalarından Instagram, “Keşfet” sekmesiyle kullanıcılara yeni gönderiler sunmaya başlamıştı. Ancak kullanıcıların takip ettikleri diğer kullanıcıların gönderilerini gördükleri ana akışta, bu gönderilerin dışında sadece reklamlar gösteriyordu. Yeni yayınlanan güncelleme ile artık kullanıcılar ana akışlarında “Önerilen Gönderiler” görmeye başlayacaklar.

Instagram, ana akışta, takip ettikleri kişilerin yeni gönderilerinin tamamını gördükten sonra kullanıcılara “Hepsini Gördün” mesajı veriyor ve akışta daha eski gönderileri göstermeye devam ediyordu. The Next Web tarafından yayınlanan habere göre, yeni özellikle artık “Hepsini Gördün” mesajını alan kullanıcılara “Önerilen Gönderiler” sunulacak. Yani kullanıcı, ana akışta aşağıya doğru indiğinde artık takip ettiği kullanıcıların eski gönderilerini değil, onun için önerilen, takip etmediği hesaplara ait gönderileri görecek.

Takip ettiği kişilerin gönderilerini görmek isteyen kullanıcıların, “Hepsini Gördün” mesajının altında yer alan “Daha eski gönderileri gör” butonuna basmaları gerekiyor.

Görsel: Instagram

İlgili İçerikler

TikTok, Politik Reklamları Yasaklıyor

Zehra Öney

Facebook Marketplace 4 Ülkede Kullanıma Sunuldu

Zehra Öney

“Çerez” Davası: Belçika Mahkemesi Facebook’a Üye Olmayanların Online Hareketleri İzlendiği için Facebook’a Ceza Kesti

Zehra Öney